UUS! Saaremaa keskerakondlasi juhib Jaanika Rikko (18)

UUS! Saaremaa keskerakondlasi juhib Jaanika Rikko

Uus piirkonna esimees Jaanika Rikko (vasakul) võtab vastu õnnitlusi.
Foto: Raul Vinni


Laupäeval toimunud Keskerakonna Saaremaa piirkonna aastakonverents valis end juhtima Jaanika Rikko, kes kogus 24 pootlhäält. Tema vastaskandidaat Astrid Sepp sai 22 poolthäält.

Konverentsil valiti ka uus juhatus, kuhu teiste seas kuuluvad erakonna juba teenekad tegijad Lea Kuldsepp, Tõnis Kipper ja Mart Mäeker.
Jaanika Rikko ütles Saarte Häälele vahetult peale valimistulemuste väljakuulutamist, et mis nüüd saama hakkab, ta veel ei tea. ”Andke mulle 100 päeva” palus Rikko, keda enda sõnul kohaliku Keskerakonna piirkonna päästjaks küll nimetada ei maksa.
Kuressaare kultuurikeskuses toimunud konverentsile oli tulnud vaid napp 14% piirkonna liikmetest. Kuigi esmalt oli konverents välja kuulutatud korralisena, peeti maha see erakorralisena. See andis võimaluse saada kvoorum kokku vaid 10% liikmete kohalolekuga. Korralise konverentsi pidamiseks oleks olnud vaja 25% liikmete kohalolekut.
Erakonna peasekretär Priit Toobal põhjendas konverentsi muutmist erakorraliseks sellega, et olukord piirkonnas on erakorraline. Teadupoolest astus paar nädalat tagasi erakonnast välja pea kogu piirkonna juhatus. Põhjuseks senise piirkonnajuhi Kalle Laaneti erakonnast välja viskamine.

Pikemalt piirkonna konverentsi toimunust loe teisipäevasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email