Muhu kool on keemias tugevaim põhikool (3)

Muhu kool on keemias tugevaim põhikool

VÕIDUKAD: Tartus esindasid Muhu põhikooli Herman Annus Oidekivi, Agnes Äkke ja Alari Toomsalu. Foto: Anne Keerd

12. aprillil oli Tartus Miina Härma gümnaasiumis järjekordne vabariiklik keemiaviktoriin, mis sel aastal toimus juba 33. korda. Sellest lähtuvalt oli viktoriin pühendatud elemendile nr 33 – arseenile.

Muhu põhikooli võistkond, kuhu kuulusid 9. klassi õpilased Agnes Äkke, Herman Annus Oidekivi ja Alari Toomsalu, saavutas 4. koha. Esikolmiku moodustasid suurte gümnaasiumide õpilasvõistkonnad (Tartu Kivilinna gümnaasium, Rapla Vesiroosi gümnaasium ja Tartu Miina Härma gümnaasium).
“Suur rõõm oli aga see, et põhikoolide võistkondadest olime parimad ning vandusime gümnaasiumidele alla ainult mõne punkti ulatuses,” ütles Muhu põhikooli keemiaõpetaja Hilde Kurg, lisades, et kuna Muhu kooli 9. klassi võistkonna õpilased osalesid sellelaadsel üritusel esmakordselt, võisteldes kuueteistkümne võistkonnaga üle Eesti, siis tulid nad suurepäraselt toime.
Lõppvooru pääsemiseks tuli läbida eelvoor, mille krõbedad küsimused olid Kure sõnul valitud paljudest erinevatest keemiaõpikutest ja keemiaalasest kirjandusest.
“Nendele vastuste otsimine vajas üksjagu aega õpilaste vabast ajast ja meeskonnatööd,” lausus Hilde Kurg.

Print Friendly, PDF & Email