Mehed asutavad Saaremaal oma vennaskonna (10)

Rahvusvaheline 18–40-aastaseid mehi ühendav liikumine Round Table kinnitab sel nädalalõpul kanda ka Saaremaal.

Nimelt asutavad noored ja aktiivsed Saaremaa mehed neil päevil Kuressaares Round Table Estonia saarlaste klubi ehk lühemalt öelduna RT14 Saaremaa. Kuressaare klubi presidendi Kaupo Kongase sõnul tähendab number 14 nimelühendi taga seda, et tegemist on neljateistkümnenda klubiga Eestis.
Täna asutatavas Saaremaa klubis on esialgu 11 liiget ehk venda, kuna klubisse kuulumist nimetavad nad just nimelt vendluseks.
Klubiga saab Kongase sõnul liituda ka hiljem, kuid kõige lihtsam see olema ei saa. “See on selline privilegeeritud liikumine, liikmete vastuvõtmine peab alati olema ühehäälne,” nentis ta. Nii välistatakse täielikult võimalikud ebakõlad klubi liikmete vahel.
Klubi asutamise üritused said alguse juba eile õhtul väikese tervituspeoga Pritsumajas. Lisaks tutvuti lähemalt Kuressaare ööeluga. Täna keskpäeval toimub aga Kuressaare linnuses ristimiskoosolek, kus Saaremaa klubi liikumisse ametlikult vastu võetakse.

Peale saarlaste endi on sel nädalavahetusel klubi asutamisele tulnud kaasa elama esindajad Round Table Estoniast ehk siis teisisõnu liikumise peaorganisatsioonist. Külalisi on ka Soomest, Norrast, Austriast, Saksamaalt ja Inglismaalt.
Ühtekokku tähistab Kuressaares RT-14 asutamist 100 inimest. Eestis on Round Table’i klubides ühtekokku umbes 150 aktiivset liiget. Lisaks on ligi 200 liiget, kes on nn old tabler’id ehk üle 40 aasta vanad.
Kaupo Kongase sõnul on igal RT-klubil Eestis oma üritus, milles kaasa lüüakse. “Meie ürituseks Saaremaal saab kahtlemata Saaremaa ralli,” kinnitas ta.
Samuti käiakse tihti välismaal erinevatel Round Table’i liikumise ühendustel külas, et näha, kuidas seal toimetatakse, ja osalt lihtsalt ka selleks, et üheskoos hästi ja lõbusalt aega veeta. Jõudumööda tegeletakse ka heategevusega.
Kes tunneb, et tahab liikumisega ühineda, leiab lisainfot Round Table Estonia kodulehelt www.rte.ee . Samuti leidub seal infot liikumise sõsarklubi kohta, kuhu on oodatud noored ja aktiivsed naised.

Print Friendly, PDF & Email