Leisi võib valla korterites tõsta üüri 50 protsenti

Leisi valla kommunaalamet tahab tõsta munitsipaalomandis olevate korterite üüri piirhinda, mis pole muutunud juba oma kaheksa aastat ega kata enam elamispinna hooldamiseks tehtavaid kulusid.

Leisi valla kommunaalameti juhataja Jaak Grepp ütles, et sõltuvalt elamispinna kvaliteedist maksavad üürnikud ruutmeetri eest üüri 0,12–0,64 eurot, kuid nüüd on kavas üüri 50 protsenti tõsta. Teenuse hinna kinnitab lõplikult Leisi vallavolikogu.
Hinnatõusu eesmärk pole Grepi sõnul mitte kasumit teenida, vaid teenida tagasi kinnisvara haldamisega kaasnevad kulud. “Praegu oleme miinuses,” kinnitas Grepp, kelle sõnul tuleb vallal teha kulutusi väga erinevateks töödeks, olgu selleks siis näiteks väljakäikude tühjendamine või veepumpade remont, mida praegune üürimäär lihtsalt ei kata.
Leisi valla elamispinnafondi kuulub paarkümmend korterit, mis asuvad Pammas, Karjas, Pärsamal ja Koiklas. Üüripinnad on kolme erineva mugavusastmega alates eluheidikutele mõeldud, kuivkäimlaga ja ilma veevarustuseta sotsiaalkorteritest ning lõpetades kõigi mugavustega korteritega.

Print Friendly, PDF & Email