Kunstikooli õpilase Kertu Leesmaa tööst saab Jazzkaare postkaart

Kunstikooli õpilase Kertu Leesmaa tööst saab Jazzkaare postkaart

ANDEKAS NOOR KUNSTNIK: Kertu Leesmaa on kunstis hea käega, seda kinnitab nii ajaviiteks valminud juhuslik töö, mis tõi konkursivõidu, kui ka Kuressaare kunstikooli pere. Esiplaanil olevast värvikirevast pildist saabki postkaart. Foto: Egon Ligi

Noorukese Kuressaare neiu Kertu Leesmaa värvikirev postkaardikavand jõudis Jazzkaare korraldatud konkursil kümne võidutöö hulka.

Jaanuaris kuulutas Jazzkaar välja postkaardikonkursi, kuhu laekus 87 noorte joonistatud tööd. Nüüdseks on žürii välja valinud 10 võidutööd, mille hulgas on ka Kuressaare kunstikooli 17-aastase õpilase Kertu Leesmaa värvikas kavand.
Eile pärastlõunal kunstikoolis järjekordse töö kallale asunud Kertu Leesmaa ütles Saarte Häälele, et võidutööks osutunud pilt valmis täiesti juhuslikult. Seega oli ka võit tema jaoks suur üllatus.
“Olin lihtsalt parasjagu väiksemate rühmas, ootasin oma maalimistundi ning õpetaja ütles, et võin ju ka nendega koos joonistada,” selgitas ta naerdes. Just joonistamist oma lemmikuks pidav Kertu käib Kuressaare kunstikoolis alles teist aastat. “Kui linna kooli tulin, siis ema ütles, et võiksin minna,” rääkis ta, kuidas kunstikooli jõudis.
Kunstikooli direktori Boris Šestakovi sõnul on Kertu Leesmaa noore kunstnikuna väga andekas. “Ta on tõesti väga hea käega,” kinnitas kunstikooli juht.

Postkaardikonkursi žüriisse kuulusid Sally stuudio juht Annely Köster, skulptor Tiiu Kirsipuu, Jazzkaare disainer Erik Teemägi ja festivali korraldusmeeskond. Boris Šestakovi sõnul on kõik mainitud žüriiliikmed omal alal väga tugevad tegijad. “Seda enam on hea meel, et Kertul nii hästi läks,” tõdes ta.
Selline jazziteemaline mõõduvõtmine visuaalses kunstis toimus tänavu juba kuuendat aastat. Sel aastal saavad konkursi kümnest võidutööst Jazzkaare postkaardid.
Et pakkuda noortele aimu, kuivõrd mitmekesine võib jazz olla, anti koolidele võimalus külastada tasuta jazzikontserte, mida korraldasid Jazzkaar ning partnerid Eesti Jazz-liit, Eesti Kontsert, Teatri Puhvet ja Tartu jazziklubi.
Jazzkaare postkaardikonkursi võitjate pidulik autasustamine toimub 22. aprillil Tallinnas Kamahouse’is Jazzimaali kontserdil.

Print Friendly, PDF & Email