Õpilasvahetus on supervõimalus

Õpilasvahetus on supervõimalus

ÕPILASE RASKE KOOREM: Saaremaa ühisgümnaasiumi gümnasistid Jüri Põld (Aliase all) ja Siim-Sander Trave (raamatute taga) käisid õpilase ametit proovimas ka naaberkoolis Kuressaare gümnaasiumis. Foto: Henri Tamm

27.–29. märtsil toimus juba neljandat korda Saaremaa ühisgümnaasiumi ja Kuressaare gümnaasiumi õpilasvahetus, kuhu sel aastal oli kaasatud ka Kuressaare vanalinna kool.

Kui hetkeks tekkiski kahtlus, kas õpilasvahetust ikka korraldada, siis peagi oli asi kindel. 26. märtsil toimus ametlik teklitevahetus ja iga õpilane saigi endale uue kooli. Kõige rohkem jäi osalejate sõnust kõlama see, et vahetuse aeg oli liiga lühike ning naaberkoolis tahtnuks olla kauem.
“Ma leian, et see vahetus oleks võinud ikkagi näiteks nädala kesta. Oleks paremini aru saanud, mis tegelikult KG-s toimub,” kirjutas blogis SÜG-i õpilane Martha Lindmäe. Loodetavasti võetakse õpilaste arvamust kuulda ning juba järgmisel aastal kestab vahetus kauem.
Ka vanalinna kooli õpilastele avaldas projekt muljet. Oma arvamust said kõik vahetusõpilased avaldada blogis “Õpilasvahetus 2012”.
Vanalinna kooli õpilase Svea Tarkini sõnul on igal koolil omad plussid ja miinused. “Nende kolme päevaga ei suutnud ma veel aru saada KG miinustest, küll aga mõistsin, et KG-l on väga palju plusse. :) Õpilasvahetus oli supervõimalus ja usun, et mitte keegi ei kahetseks selles osalemist.”
Muidugi oligi paljude projektis osalenute eesmärk teada saada, mis siis ikkagi on teistes koolides erinev ja kas oma kool on parim. Igaühe jaoks sisaldas vahetus midagi huvitavat ja enneolematut, mida tavaliselt võib-olla ei kogeta, näiteks kuidas üheteistkümnendik vabatahtlikult nurka seisma läheb või füüsikaklass muutub kinosaaliks.

“Päeva tähtsündmus minu jaoks oli klassijuhatajatund, kus sain klassi ees seistes ühe korraliku kõne maha pidada KG ja SÜG-i elu erinevustest,” mainis SÜG-i kasvandik Krister Aleks Kasemaa. “Minu arvates on peamine erinevus kahe kooli vahel tunduvalt suurem õppekallakute paindlikkus KG-s.” Samas tõestasid need kolm päeva Saaremaa ühisgümnaasiumi õpilasele Jüri Põllule, et tema kool on just selline kool, mida ta ideaalse õppeasutuse all silmas peab.
Kui sageli arvatakse, et Kuressaare kahe gümnaasiumi omavaheline läbisaamine ei ole just kõige parem, siis saab õpilasvahetuse blogist lugeda mõlema kooli kohta paljugi head ning negatiivset on vähe.
Kasutades jällegi Jüri Põllu sõnu, on SÜG ja KG lihtsalt niivõrd erinevad koolid, et igal õpilasel tuleb ise mõista, mida ta gümnaasiumi puhul silmas peab ja millised on tema ettekujutused koolist. Seega loodame, et õpilasvahetus jätkab oma toredat traditsiooni ning järgmisel aastal ehk pikemaltki, et saaks paremini aru, mis naabrite juures toimub.

Pärlin Luhila

Print Friendly, PDF & Email