Aiatööde aeg on käes (4)

Aiatööde aeg on käes

KEVADISED ÕIED: Esimesed sibullilled on nina juba mullast välja pistnud, näitab Kai Ellart. Foto: Raul Vinni

Kevad on saabunud. Seda tajub mitte ainult toas kalendrisse kiigates ja kuupäevi lugedes, ka õues on seda nina ja põsega tunda. Päev-päevalt üha enam. Aiaomanikel hakkab äkki aega jälle väheks jääma. Kui ilm ei lase aias lõigata-rehitseda-parandada, siis tubased aiatööd soosivad plaanide tegemist, seemnete varumist-külvamist. Kõik vajalikud tööd, seda teab ka algaja aednik.

Mõtle, mida paned sel aastal oma ilusatesse lillepottidesse. Rõdule, terrassile või koduukse ette. Kui sul on mõni tuttav
pelargoonikasvataja, kel võimalus taimi haljana üle talve pidada, siis miks mitte seada sammud tema juurde ja paluda ta käest mõned haljaspistikud. Pelargooni on hea ise paljundada: lõika pistik, sellelt alumised lehed ja pane taimeke niiskesse turbasse. Selline kasvupott hoia valges, kuid kindlasti väldi päikest. Jälgi pinnase ühtlast niiskust. Viimase hoidmiseks võid taime katta klaaspurgiga. Hiljem saab juurdunud taimelapsed juba dekoratiivpotti istutada. Pelargoonide ja fuksiatega on vähemalt terrassil Vahemere meeleolu garanteeritud.

Kai Ellart
aiakujundaja, haljastaja

Edasi loe laupäevasest Saarte Häälest. Telli leht siit.

Print Friendly, PDF & Email