Noorimad kuressaarlased said sünnikirjad (fotod)

Noorimad kuressaarlased said sünnikirjad (fotod)

 

Eile andis linnapea Mati Mäetalu Kuressaare kultuurikeskuses sünnikirja ja -toetuse kätte 35 vastse linnakodaniku vanematele.

Üks vastuvõtule kutsutuist on peagi 4-kuuseks saav Vanessa Laul. Roosalillelistes pükstes pisitüdruk istub tseremooniat ootava ema-isaga saalis, kuhu rahvast üha juurde tuleb. Vanessa sündis perre teise lapsena – tal on ka kolme- ja pooleaastane vend. “Vanessa on üks suur rõõmupall,” ütleb ema Tene Süld.
“Kõige rõõmsam ja rahulikum laps, keda tean,” lausub isa Jaan Laul. “Niipea kui silma lahti teeb, on naeratus kohe näol.”

Vanessa isa sõnul on noorimatele linnakodanikele vastuvõttude korraldamine kena traditsioon. “Ja väikeste laste esinemist (eilsel vastuvõtul astus publiku ette Ida-Niidu lasteaia Päevakoera rühm – toim) on tore vaadata,” lisab ta.
Seekordsele, märtsikuisele vastuvõtule oodatud uute linnakodanike nimekiri oli harilikust pisut pikem ning nende seas oli ka kaksikute paar. Tavaliselt on kord kvartalis peetaval üritusel sünnikirja ja 160-eurose toetuse saajaid 30 ringis.
Fotol Vanessa Laul isa Jaani ja ema Tenega vastuvõtu algust ootamas.

Print Friendly, PDF & Email