Pargi lasteaial täitub 65 aastat

Pargi lasteaial täitub 65 aastat

LÕBUS LAEVAMÄNG: Mesimummi rühma lapsed (paremalt) Rico Robert Alliksoon, Jan Erich Sarapuu, Sessely Järvalt, Martin Truverk, Artur Kuning, Krislin Niit, Silvia Laur, Ingel Helena Mägi, Simoon Kuusemäe ja Josh Meisterson mullu emadepäeva tähistamas. Foto: erakogu

Tänavu 65-aastaseks saavas Pargi lasteaias käisid eile ettevalmistused sünnipäevapeoks. Aknad said ette värske ilmega kevadkardinad, raagus oksad suures põrandavaasis külge värvilised paberõied.

Täna pärastlõunal on lasteaiapere – mudilased, nende vanemad, praegused ja endised töötajad ning vilistlased – oodatud sünnipäevakontserdile “Maagi aia laululaps”. Pärast seda on täiskasvanud palutud kohvilauda.
“Kuigi meie maja vana maja avati 65 aastat tagasi 17. mail, uus aga 1963. aasta 8. märtsil, on meil tavaks saanud sünnipäeva pidada just naistepäeval,” rääkis lasteaia direktor Riina Saar. Pealegi – vana hoone lammutati 2004. aastal.
65 aastat on pikk aeg, mille sisse mahub palju suuremaid ja väiksemaid sündmusi.
Mõnedki lasteaia omaaegsetest mudilastest on nüüdseks saanud üle-eestiliselt või saarlaste seas tuntud inimesteks, nagu näiteks kaitsepolitseiameti peadirektor Raivo Aeg, ooperilaulja Aare Saal, ärimehed Toomas Tool ja Märt Vooglaid, südamearst Merle Kadarik, perearst Triin Nirgi, kultuuriministeeriumi spordiala asekantsler Tõnu Seil, laulja Maria Väli ja muusik Heldur Harry Põlda.

Kalamaksaõli ja porine kostüüm

1960. aastate teisel poolel Pargi lasteaias käinud Raivo Aeg tunnistas, et sellest ajast tal kuigi palju meeles pole – möödas on nii palju aastaid. “Ühe esimese asjana meenub kalamaksaõli, mida tol ajal kohustuslikus korras võtma pidime,” lausus ta. “Ja hommikused ärkamised, et lasteaeda minna, olid väga rasked.”
1980-ndate algul Pargi lasteaia kasvandike hulka kuulunud Tõnu Seil ütles aga, et mäletab seda aega hästi ja helgena. “Kõigepealt meenuvad toredad kasvatajad ja mõnus keskkond,” rääkis ta. “Lahe oli ka suur rohelise kabiiniga auto – pool meie elu käis seal.”
Üheks ammuseks rahupäevaks õmbles praeguse asekantsleri ema kogu rühmale rahutuvidega lumivalged kostüümid. “Kõik nägid välja viisakad, mina aga suutsin enne tähtsat esinemist ennast poriga kokku määrida ja nutsin haledalt, sest olin ainuke mustade pükstega poiss.”
Praegu kuulub lasteaia viide rühma kokku 106 mudilast, igal rühmal kaks kasvatajat. Pedagooge on 14.
“On olnud ka aegu, kus lapsi oli tunduvalt rohkem – tegutses koguni kaheksa rühma ning lapsi oli rühmades praeguse kuni 24 asemel üle kolmekümne. “Paljud need, kes meie lasteaias käinud, toovad ka oma lapsed siia,” rääkis direktor.

Pool kroonikat on valmis

Riina Saare sõnul on lasteaia uue maja ja selles toimunu kohta koostatud korralik fotodega illustreeritud kroonika.
“Vana maja kroonika tegemine meil praegu alles käib, sest sellest ei ole meil kuigi palju pilte säilinud,” tõdes Saar.
Riina Saare sõnul elab juubilarist lasteaed praegu kapitaalremondi ootuses. “Unistame oma võimlast, sest praegune saal on liiga väike, et seal korralikult palligi visata,” tõdes Saar. “Liikumine on laste jaoks aga väga oluline.”

Print Friendly, PDF & Email