Naistepäeva lilleralli kergitab kogused lakke

Naistepäeva lilleralli kergitab kogused lakke

NAISTEPÄEVALILLED NAISTELT: Eranditult kõikide Saare maakonna lillemüügikohtade müüjad on naised. Rae keskuses tegutseva Lillekoja omanik Gairi Pruul rõõmustab tänagi ostjaid kirevat lilleilu pakkudes. Foto: Tõnu Veldre

Saaremaa lilleärid on maakonna naistele mõeldes tänaseks mandrimaalt tellinud tavaliste müügipäevadega võrreldes mitu korda suuremad lillekogused. Kuressaare lillepoodide müüjate sõnul aktiviseerusid ostjad juba üleeile, eilsest rääkimata.

Muhulaste ja Ida-Saaremaa elanike jaoks on ainus lillepood Orissaares. Krüsanteemid, nelgid, roosid, nartsissid ja tulbid läksid eile kaubaks nii Väikeses lillepoes Orissaares kui ka Kuressaare lillekauplustes.
“Katsume ikka joone peal püsida. Mõnes firmas on ju isegi üle saja naise tööl ja ettevõtte juhid hoolitsevad selle eest, et nad kõik lilleõie saaksid. Müüdavad kogused on ikka üsna suured,” hindas Kuressaares Rae keskuses tegutseva Lillekoja omanik Gairi Pruul pingelisi müügipäevi.
Suuremate koguste ostjad küsivad tavaliselt odavamaid lilli. Roose kingitakse abikaasale, pruudile, emale või vanaemale. Pruuli sõnul on odavamad lilled tulbid, nartsissid ja lühema varrega roosid.

Lilled tulevad kaugelt

Saaremaal ei ole kahjuks enam ühtegi lillekasvatajat, kes kohalikke lillepoode varustada võiks. Seega jõuavad maakonna lillepoodidesse, -lettidele kaunid õied Lõuna-Ameerikast – Ecuadorist ja Kolumbiast. “Kolumbiast tuuakse meile nelgid ja kobarnelgid. Ecuadorist saame suureõielisi roose ja ka liiliaid, Itaaliast aga lillerohelist, mida lõikelillekimpudesse lisatakse. Enamik kaubast on ikkagi Hollandi päritolu. Priimula on Eestis kasvatatud,” teavitas Gairi Pruul.
Mitme maa ja mere tagant meie ostjateni jõudvad lilled pole kahjuks kõik enam täie elu ja tervise juures. “Eelmisest Ecuadori partiist ei saanudki me kogu rooside saadetist müüki panna, kuna pikal teekonnal olid need kannatada saanud. Kliendile me vanu ja murdunud lilli ei paku. Müüki paneme ikkagi kvaliteetse kauba,” rääkis Gairi Pruul.

Ostetakse kogu kollektiivile

Naistepäeval ostetakse nii lõikelilli kui ka lilleseadeid. “Oma abikaasad saavad ikkagi meeste suurema tähelepanu osaliseks. Paljud tellivad oma kaasale kimpe. Osutame Interflora kaudu ka kohaleviimise teenust. Üsna palju on just kimpe tellitud,” märkis Lillekoja omanik.
Ferrumis tegutsevas lillepoes käis eile ostjaid hulga rohkem kui tavalistel tööpäevadel. Põhiliselt sooviti kevadisi lõikelilli – tulpe ja nartsisse.
Küsimusele, miks võiks just Ferrumisse lilli ostma tulla, sain tabava vastuse: “Võib-olla on meil kõige kenamad müüjad.” Täna on Ferrumis lilleostjaid teenindamas viis kena müüjannat.
Holostovi kompleksis asuvas Kaarma lillekaupluses oli eile siginat-saginat tavapärasest rohkem. “Juba käib vilgas lillede ostmine. Töökollektiivid on meilt lilli suuremas koguses tellinud. Eks nad 8. märtsi hommikul tulevad kaubale järele. Lilli jagub aga kõigile,” kutsus Elme Hiiuväin poodi sisse astuma.

Selveri lilleletti külastavad ostjad eelistavad kõige enam roose. Nii nagu alati, on ostjail lai valikuvõimalus. Müüjate hinnangul jagub lilli ka neile, kes alles vahetult enne kaupluse sulgemist uksest sisse astuvad.
Mileedi lilleäri müüjad Auriga kaubanduskeskuses ei saanud eilse päeva müügitulemuste üle kurta. Kõige kuumemaks kaubaks kujunesid kollased tulbid. Ilmselt minnakse tänagi Mileedist mileedide jaoks just seda kevadlille küsima.
Kihelkonna maantee Säästumarketi lillepood on tänaseks tavalisest nädalapäevast isegi neli-viis korda rohkem lilli varunud. Ilmselt astuvad Säästuka lillepoodi sisse ka Kärla, Lümanda, Kihelkonna ja Mustjala kandi inimesed, sest see lillemüügikoht jääb nende kodutee äärde.

Print Friendly, PDF & Email