Mehed, pidage täna naisi meeles!

Mehed, pidage täna naisi meeles!

 

Nõukogude ajal kujutas naistepäev endast nii suurt pidupäeva, et isegi kalendris oli see päev punane. Samas on rõõm tõdeda, et ka praegusel ajal kütab see päev kirgi ega jäta ükskõikseks vahest kedagi.
Loodetavasti püsib see päev ka meestel meeles.

Juba aastaid on Saarte Hääle toimetusse elevust toonud uksest sisse marssivad nooblid härrasmehed Saaremaa Laevakompaniist, kaasas kimp punaseid roose ja igale selle saajale ka väike kallistus. Samuti firma tegevdirektori poolt pihku pistetud lilleõis ja toimetuse meeskolleegide tähelepanu, olgu siis lilleõie või sooja õnnitluse näol. Kas ka täna? Kõigi toimetuse naiste poolt neile selle eest sügav tänukummardus.
Mäletan oma lapsepõlvest, kuidas isa naistepäeva hommikul meid, ema ja mind, lauale seatud lillede, tordi ja kingitusega meeles pidas. Samuti tegi heameelt suguvõsa (noor)meeste tähelepanu, kas lilleõie või telefonile saadud sõnumina.

Eriti toredaks teeb 8. märtsi minu arvates see, et kui emadepäeval saavad tähelepanu nautida vaid emad, siis naistepäeval jagub tähelepanu kõigile naistele.
Tänapäeval naistepäeva küll puhkepäevana enam nautida ei saa, aga hommikused lilleõied teevad meele rõõmsaks ja päeva pidulikuks.
Vahel olen küll kuulnud mõnd meesisendit kobisevat, et mis püha see selline on ja miks seda tähistama peaks, samas aga on mõnigi neist vargsi hiilinud poeleti äärde sobivat õit valima. Eks see ole ju ka mehe oma asi, kas kinkida või mitte. Aga kindel mis kindel, et iga kingitud lilleõis teeb paremaks nii selle saaja kui ka kinkija enesetunde. Nii et mehed, pidage täna naisi meeles ja kinkige lilli!

Print Friendly, PDF & Email