Kuursaalis panevad elu käima restoran ja ökostiilis öömaja (7)

Kuursaalis panevad elu käima restoran ja ökostiilis öömaja

SIIA SAAGU KÖÖK: Kuursaali teenindusjuht Karin Saks ei pea paljuks ka ise põrandaharja kätte haarata. Foto: Tõnu Veldre

Kuressaare kuursaal ärkab uuele elule mai alguses, mil hoone esimesel korrusel on mõnusaks äraolemiseks sisse seatud restoran ühes päikeseterrassiga.

Pargi kultuurikeskuse esindaja Toomas Leisi sõnul on kuursaalis nüüd juba mõned head kuud toimetatud ning tegelikult seal elu juba mõnevõrra käib ka. Kas või selle poolest, et viimased Sadhu jämmid on kuursaalis toimunud suuremalt ja võimsamalt kui varem. Samas on seal korraldatud ka kontserte, firmaüritusi, seminare jmt.
Suurem töö on aga Toomas Leisi sõnul viimastel kuudel käinud paberil – planeerimised, projekteerimised, ideed. Lisaks on hiljuti alustatud ka reaalsete ehitustöödega, et valmistuda tänavuseks suvehooajaks. Leisi sõnul pole hoone teine korrus, mis varem oli kasutuses bürooruumidena, just kõige paremas seisus.

Leis on varsti juba oma 10 aastat olnud seotud majutusäriga Kuressaares GO Spa kaudu ning viimastel aastatel ka kontsertide ja toitlustusega, mistõttu ta otsustaski kuursaali teisele korrusele ehitada hoopis mõned toad, kus tema sõnul on võimalik ööbida nii kuursaali kaugemalt tulnud esinejatel kui ka kõigil neil inimestel, kes soovivad lihtsalt taskukohast öömaja ilusas keskkonnas. “Need sobivad nišiinimestele, kes rohkem võib-olla käivad niisama ringi, uitavad metsas või surfavad, käivad Saaremaal kas või seenel. See on selline lihtsam mõnusam ökostiilis majutus,” selgitas Toomas Leis, lükates sellega ümber kõlakad, nagu laseks ta kuursaali ehitada külaliskorterid, mida saaks endale üürida nt terveks suveks.

Tööd on kuursaalis Toomas Leisi sõnul palju ning majutuse osas ei osanud ta eile veel öelda täpset kuupäeva, mil teise korruse ruumid valmis on. Ta avaldas lootust, et ehk mai lõpuks, aga lisas samas, et elame-näeme. “Esmalt tahame mai alguseks täies mahus igapäevaselt avada nii Saaremaa oma inimestele kui ka turistidele kuursaali terve esimese korruse erinevate välisterrasside ja restoraniga,” lausus Leis.
Kuursaalihoone esimese korruse suure saaliga väga palju tööd iseenesest pole. Üks, mis aga saali juures kindlasti teisiti saab olema, on see, et linnusepoolses seinas asuva ühe akna asemele ehitatakse suur välisuks. Sellest pääseb päikeselisele tuulevaiksele lisaterrassile, kust avaneb vaade lossile. Teisel pool maja asuval terrassil saab suveõhtuti nautida aga välikino.
Palju tööd on veel köögiplokiga ning muuhulgas tuleb suvehooajaks “uude kuursaali” leida ka klienditeenindajad. Seega ootame, et kõik hakkajad noored, kes vähegi valmis suvel toredas seltskonnas tööd tegema, endast meile märku annaksid, lisas Leis.


Leis kuulutas välja laulukonkursi

Sadhu jämmide ellukutsujal Toomas Leisil tuleb häid ideid kui varrukast. Eile ennelõunal tekkis tal mõte kuulutada välja laulukonkurss ning Kadi raadio “Keskpäevatunnis” ta selle välja hõikaski.
“Hea sõber Armin Kõomägi on kirjutanud spetsiaalselt ühed sõnad ning pakun nüüd välja võimaluse Saaremaa noortel või vanadel kirjutada nendele sõnadele lugu, laulda see sisse ja siis meile saata,” tegi ta üleskutse. On see laul salvestatud telefoniga või vähe paremate vahenditega, ei oma tähtsust. Oluline on see, et esitajad suudaksid seda hiljem uuesti esitada. Laulude hulgast valitakse välja kolm paremat ning nende autorid saavad võimaluse mai alguses, kui kuursaal pidulikult avatakse, see live-esituses ette kanda. Lähemalt kuuleb laulukonkursi kohta juba sel laupäeval kuursaalis toimuval Sadhu jämmil.

Print Friendly, PDF & Email