Kuressaare linn jätkab koostööd Lauritsaga (1)

Kuressaare linnavalitsus tunnistas oma selle nädala istungil laste- ja naistevarjupaiga teenuse osutamise hanke õnnestunuks. Tegemist oli lihthankega ning leping Kuressaare Laurentiuse koguduse varjupaigaga Laurits sõlmitakse selle aasta lõpuni.

“Varjupaik koguduse juures on linnavalitsusele olnud aastaid väga hea ja tänuväärne partner,” kiitis sotsiaalala abilinnapea Argo Kirss. Tema sõnul ei ole linn pidanud tänu kogudusele panustama varjupaiga ehitamisse, sest kogudus on teinud kõik investeeringud: hoone valmis ehitanud ja sisustanud. “Kuressaare linn maksab ainult n-ö valmisolekutasu, millest saab tasuda nii kommunaalkulud kui ka töötajatele palka maksta – Lauritsas on ööpäevaringselt tööl neli inimest,” märkis Kirss.

Turvakodu vanemkasvataja Anneli Jakobsoo sõnul on tänavuse aasta algus näidanud, et varjupaik on jätkuvalt vajalik. “Kui eelmise aasta kohta oli meil 24 klienti, neist enamik küll pikaajalised, siis tänavu oleme vähem kui kolme kuuga majutanud juba 17 last ja naist – esimene abisaaja tuli meile juba 4. jaanuaril.”
Lauritsa vajalikkust kinnitas ka Argo Kirss, kes ütles, et turvakoduteenus, mida saab hätta sattunud inimestele pakkuda, on linna poolt minimaalne. “Kõigil ei ole ju ka lähedasi, kelle juurde minna, seda eriti lastel,” lisas Kirss.
Lisaks öömaja küsimisele käivad inimesed Lauritsas ka hingehoidu saamas ja helistavad, et oma muredest rääkida. “Selliseid, kellele me öömaja ei paku, vaid niisama nõustame, on aastas ikka sadu,” konstateeris Jakobsoo.
Kui Kuressaare linnal on eelarvereal Lauritsale turvakoduteenuste eest maksmiseks veidi üle 1900 euro kuus, siis näiteks vallad tasuvad nende elanikele osutatud teenuste eest vastavalt esitatud arvele.
Läinud aasta lõpus täitus Lauritsal kümnes tegevusaasta.

Print Friendly, PDF & Email