Kaarma sportlased taas võistlustules

Kaarma sportlased taas võistlustules

SANGPOMMIS TUGEVAD: Ühisele pildile jäid kõik laupäevase võistluse medalivõitjad. Foto: Rein Orn

Möödunud laupäeval, 3. märtsil toimusid Mustjalas järjekordsed Saaremaa valdade vahelised võistlused. Seekord olid vastastikku mõõtu võtmas kabetajad ja sangpommitõstjad. Kabes oli võistlemas kuus valda: Mustjala, Muhu, Salme, Kärla, Leisi ja Kaarma. Sangpommis olid esindatud viis valda: Mustjala, Kärla, Kaarma, Leisi ja Muhu. Etteruttavalt võib öelda, et mõlemal alal kujunesid võistlused pingeliseks ja kergelt ei antud vastastele midagi.

Sangpommitõstjad rassisid mehemoodi ja tulemusedki olid igati arvestatavad. Peab küll märkima, et sel aastal oli Kaarmal ühtlaselt tugevat koondist päris raske komplekteerida. Vanemad mehed on võistlemisest loobunud, noori aga peale tulemas hetkel eriti ei ole. Nii jäigi mõnes kaalus tulemus suht kesiseks, aga tänud siinkohal kõigile, kes sel kaunil ja päikesepaistelisel laupäeval valla au kaitsma tulid.
Praegu tundub küll, et Mihhail Kauber teeb Mustjalas nii kõva tööd, et nende võistkonna võitu ei suutnud keegi väärata selgi korral. Kui aastate lõikes on nii Kaarma kui ka Kärla vallal õnnestunud need võistlused võita, siis seekord käis samade valdade vahel rebimine vaid 2. ja 3. koha pärast.
Seekordsetel võistlustel demonstreeris oma oskusi ka üks nooruke naisvõistleja Kätlin Vinter Mustjalast. Kas naised tuleval aastal ka ametlikult võistkonda lülitatakse, seda otsustavad valdade spordijuhid selle aasta lõpul. Kätlini hea tehnikaga ja südi sooritus lubas aga taas aimata Mihhail Kauberi oskuslikku juhendamist.

Mustjalale tagas võidu just üksikkaalude tugevus: neli kaalukategooria võitu oli juba ise aluseks, mis võitu aitas sepistada. Kärla ja Kaarma pidasid aga maha harvanähtava duelli, kus võistluste lõppedes olid punktid võrdsed, esimesed, teised ja ka kolmandad kohad samuti võrdsed! Kohtunikel tuli tükk aega nuputada, millise kriteeriumi järgi võistkonnad reastada. Otsustavaks sai meie n-ö pikem pink ehk tulemused nendes kaalukategooriates, kus Kärlal võistlejaid ei olnud. Kaarmale niisiis hõbemedal ja Kärlale seekord pronks.
Kaarma hõbedases võistkonnas võistlesid: Tanel Kukk, Kalver Kukk, Tarmo Mändla, Mairo Mändla, Ivar Mai, Ahti Raasuke, Jürgen Ots, Rego Rüütel, Kaarel Kööp ja Mihkel Alamaa.

Kabes on Kaarma valda juba mitmed aastad esindanud meie tublid maletajad, ent need kaks mängu on siiski nii erinevad, et ühel hetkel võtab kabetaja ikka oma. Sel aastal olid teistest peajagu paremad Mustjala kabetajad. Lõpptulemusena kogutud 17,5 punkti oli võiduks enam kui piisav. Teise koha hõivas 13,5 punktiga Salme ning pronksmedalid riputati kaela Kärla võistlejatele, kel punkte 11,5. Kaarma oli 10 punktiga neljas, Leisi 5,5 punktiga viies ja Muhu 2 punktiga kuues.
Kaarma võistkonnas mängisid: Milde Burkova, Ülle Rahula, Olev Kiirend ja Jüri Janson. Tänusõnad ka neile ning loodame, et tuleval aastal on fortuuna meile armulisem.
Valdadevahelistel talimängudel on jäänud veel kaks ala: 10. märtsil suusatamine ja 17. märtsil omavalitsuste spordipäev, mis seekord toimub Lümandas. Siis saab talialadele ka joone alla tõmmata ning jääme taas ootama uut tsüklit.

Print Friendly, PDF & Email