Saaremaa koolid paistavad silma hariduse uuendajatena

Saaremaa koole tunnustati Tiigrihüppe SA korraldataval innovaatiliste koolide konkursil Tiigri Tegija Kool, kus esikoha pälvis küll Konguta kool, kuid nominentidena tõsteti esile nii Kuressaare gümnaasiumi kui Salme põhikooli.

Uuendusmeelse õpetaja konkursil Tiigri Tegija Õpetaja pakkus esikoha saanud Valga gümnaasiumi õpetajale Eva Tšepurkole teiste seas tugevat konkurentsi Kuressaare gümnaasiumi õpetaja Maidu Varik. “Kuressaare gümnaasium ja Maidu Varik on juba aastaid silma paistnud haridusuuenduslike ettevõtmiste poolest,” märkis Tiigrihüppe sihtasutuse juhataja Enel Mägi.

Varik on 2002. aastast Tiigrihüppe SA koolitaja Saare maakonnas, samuti on ta aktiivselt osalenud rahvusvahelistes koostööprojektides ja innustanud oma õpilasi konkurssidel osalema. Lisaks on ta koostanud e-õppematerjale ning kasutab igapäevaselt õpetamise mitmekesistamiseks erinevaid veebikeskkondi ja tehnoloogilisi vahendeid. Maidu Variku tööle on kõrgeid hinnanguid andnud nii kolleegid, õpilased kui ka lapsevanemad.
“Maidu Varik muudab meie kooli uuendusmeelseks, tänu temale võtame osa erinevatest projektidest ja võidame pidevalt. Ilma temata poleks meie kool see, mis ta on,” iseloomustas Varikut üks õpilane.
Tegija kooli nominendid Salme põhikool ja Kuressaare gümnaasium on mõlemad aktiivselt osalenud Tiigrihüppe SA programmides ja projektides ning teinud mitmeid põnevaid arendusprojekte. Samuti on mõlemad koolid korraldanud mitmeid projekte väljaspool kooli.

Print Friendly, PDF & Email