Kuressaare kõrgeim mast võib kolida Pärnusse (15)

Seoses ühendhäirekeskuse loomisega võidakse Kuressaare merevalvekeskus koos selle juurde kuuluva 66 m kõrguse sidemastiga kolida Pärnusse.

“See kõik on alles lahtine, kas ja kunas ta kolitakse, hetkel midagi ei tea,” ütles Lääne prefektuuri piirivalve büroo juht Margus Toomsalu. “Moodustatud on mitu töörühma ja mõeldakse selle peale,” lisas ta.  
Kuressaare merevalvekeskuse kolimine on kõne all seoses ühendhäirekeskuse loomisega Eestis ning üleminekuga ühele hädaabinumbrile 112.
Kuressaare linnaarhitekt Hannes Koppel ütles, et 66 meetrit kõrge sidemast ei lähe paljudes tänavavaadetes linnamiljööga kokku ja muidugi oleks hea, kui mastile leitaks mõni teine asukoht. “Eks selle masti panemine siia oli kunagi apsakas, aga funktsionaalselt on ta piirivalvele muidugi hädavajalik,” rääkis Koppel. Piirivalve maja on olnud kesklinnas ja neil oli kõige lihtsam ja loogilisem see piirivalve maja juurde panna, selgitas ta.  

Raadiomasti püstitamine 2003. aasta novembris Kuressaare piirivalvestaabi hoovi tekitas tollal üksjagu pahameelt, sest nii mõnigi leidis, et 66-meetrine mast on kesklinnas kole ja häirib linnapilti.
Merevalvekeskuse põhiülesanne on ööpäevaringne mereseiresüsteemi jälgimine, merepiiride valve, laevade rahumeelse läbisõidu eeskirjade täitmise kontrollimine Eesti territoriaalmeres jpm.

Print Friendly, PDF & Email