Kaarma valla sportlased olid taas edukad

18. veebruaril toimusid taas järjekordsed Saaremaa valdade 20. talimängude võistlused, seekord kahel alal – males ja lauatennises. On saanud traditsiooniks, et need võistlused viib läbi Kärla vald, kellel on sportlaste käsutusse anda igati kaasaegne ja hästivarustatud spordihoone.

Malevõistlustel osales seitse valda: Kaarma, Mustjala, Lümanda, Salme, Kärla, Muhu ja Leisi. Juba hulk aastaid on Kaarma suutnud välja panna ühtlaselt tugeva võistkonna. Ka seekord ei lastud teistel ennast üllatada ning kogu pingeline turniir läbiti kaotuspunktideta, saavutades 22 punkti 24 võimalikust.
Mängijate endi sõnul ei näita tulemus siiski mängude kulgu. Tegelikult olid kohtumised tasavägised ja oma paremuse maksma panemiseks tuli käiku lasta kõik oskused. Lõplik paremusjärjestus kujuneski selliseks, nagu eelpool toodud võistkondade loetelu. Teise koha saavutanud Kärla kogus 13 ja kolmandaks tulnud Leisi 12,5 punkti. Siinkohal õnnesoovid kogu võistkonnale ning jaksu ja külma pead edasisteks võistlusteks. Kaarma eest mängisid: Heino Kallas (1. laud), Milde Burkova (2.), Jüri Janson (3.) ja naistelaual Ülle Rahula.
Kärla spordihoone suures saalis võtsid üksteiselt samal ajal aga mõõtu lauatennisemängijad. Siin osales üheksa valda. Kui juba mitmeid aastaid on Kärla võistkond olnud teistest üle, siis järgnevate kohtade ja medalite pärast käib äge rebimine. Kaarma võistkonnal on õnnestunud end ikka medalinõudlejate sekka suruda, seda tänu ühtlasele tasemele, aga ka mängijate tugevale tahtele ja oskusele otsustavatel hetkedel end sajaprotsendiliselt kokku võtta.

Võistkonna hing ja motiveerija on mitmekülgne spordimees ja jalgpallientusiast Andre Käen. Suuresti oleneb meie võistkonna tulemuslikkus mängijate paigutusest – kes mängib 1. lauda, kes teist jne.
Ka seekord tuldi selle ülesandega hästi toime. Võideldes iga punkti eest õnnestus mängijatel ka sel aastal saavutada pronksmedalid. Hõbedast jäi lahutama vaid üks enam saadud kaotus. Võrdsete kohapunktide juures oli Lümandal võitude-kaotuste suhe 15 : 12( II koht) ja meil 14 : 12! Tulemus on seda kaalukam, et üks meie põhimängijatest ei saanud osaleda ning tema asemel valla au kaitsma asunud Siim Sooäär (kes on küll ka eelnevatel aastatel meie võistkonnas mänginud) suutis sellega väärikalt toime tulla.
Kaarma pronksises võistkonnas mängisid: Tiia Müürisepp (2011. aastal valla parim naissportlane), Jüri Saar, Andre Käen ja Siim Sooäär. Õnnitlused tublidele mängijatele ja jaksu edaspidiseks!
Valdade talimängud jätkuvad aga täie hooga. 25. veebruaril võisteldakse Karujärvel suusatamises ning 3. märtsil Mustjalas kabes ja sangpommi tõstmises.

Print Friendly, PDF & Email