Heldur Harry Põlda tegi vabariigi aastapäevaks kingituse (7)

Heldur Harry Põlda tegi vabariigi aastapäevaks kingituse

SOLIST JA DIRIGENT: Heldur Harry Põlda koos Eesti kaitseväe orkestri dirigendi kolonelleitnant Peeter Saaniga läinud nädala reedel Heldur Harry plaadi esitlusel Estonia talveaias. Foto: Rita Loel

Läinud reedel esitleti Tallinnas Estonia talveaias Kuressaarest pärit poiss-soprani Heldur Harry Põlda esimest heliplaati, mille andis välja Eesti meestelaulu selts ning millel noor muusik laulab koos kaitseväe orkestriga.

“Ilmselt on meil suveks olemas tenor,” avaldas lootust Heldur Harry ema Halliki Põlda.
Nii ei oleks ka suur ime, kui saaks teoks Arne Miku mõte korraldada juba sel suvel Heldur Harryle Saaremaa ooperipäevade ajal oma autogrammitund.
Suurpäev
Noor muusik ise pidas 17. veebruari erakordseks päevaks, sest lisaks värske helikandja esitlemisele tuli tal maha pidada oma elu esimene kõne – häälemurre noormehel seekord laulda ei lubanud. Kõne ettevalmistamine oli tema jaoks aga samuti suur ettevõtmine.
“Paar nädalat tagasi paluti meil koolis kirjutada elu suurimast saavutusest,” rääkis Heldur Harry, kelle vaid 15-aastase elu- ja 8-aastase lavakogemuse sisse mahuvad säärased märksõnad nagu 25. üldlaulupeo solist, rahvusooper Estonia Birgitta festival, Saaremaa
ooperipäevad, musitseerimine koos Arvo Pärdiga, esinemine Vatikanis paavst Benedictus XVI-le, helisalvestused.
Heldur Harry sõnul ühendavad nimetatud asju aga head õpetajad ja sõprade toetus ning sihikindel pürgimine millegi suunas. Nüüd siis ka esimene heliplaat.
“Seegi on oluline asi minu elus, nagu ka see, et plaadi kaanel on minu pilt,” rääkis noormees. Tema sõnul on täitunud üks ta unistusi: “Minu lauldud muusika jõuab nende inimesteni, kellel pole võib-olla kunagi olnud võimalust kontsertidele tulla, ning ka nende armsate inimesteni, keda ma ikka ja jälle publiku hulgas näen.”

Heldur Harry esimene lauluõpetaja Pilvi Karu ütles, et temalgi on väga hea meel Heldur Harry vastilmunud plaadi üle ja seda kohe mitmel põhjusel. “Eesti meestelaulu seltsi rolli poistelaulu toetamisel ja populariseerimisel ei saa ilmselt üle hinnata,” rääkis Pilvi Karu. “Tänu nende ettevõtmistele on oma esimese tuule tiibadesse saanud mitmedki noormehed.” Õpetaja hinnangul on Heldur Harry plaat vääriline visiitkaart Eesti meestelaulule.
“Minul isiklikult teeb südame soojaks, et plaadil kõlavad koos orkestriga ka mitu laulu “meie ajast”,” lausus Karu. “Minu lemmik plaadil on Tõnis Mägi “Jäljed” – kauni tervikuna põimuvad väga ilus orkestriseade ning solisti küps ja hingestatud esitus.”
Pilvi Karu sõnul võib Heldur Harry nüüd küll selle hääle “ära murda”, aga musikaalsus on see, mis jääb. “Tore, et hääl on salves, aga ootan huviga Helduri järgmisi muusikutegemisi,” sõnas Karu.
Heldur Harry sõnul on selle plaadi valmimisele kaasa aidanud väga palju inimesi ja nimekiri läheks päris pikaks. “Eelkõige tahan aga tänada kaitseväe orkestrit ja dirigent Peeter Saani,” sõnas noormees, kelle hinnangul oli see koostöö suurepärane muusikaline elamus. Salvestuse teoks saamisel oli veel mitu osalist, olulisemad neist Eesti meestelaulu selts ja Klassikaraadio.
Igale maitsele

Värskel plaadil kõlab nii Eesti autorite muusika, näiteks Urmas Sisaski “Pastoraal” (oratooriumist “Pro Patria”), Tõnis Mägi “Koit” ja “Jäljed”, kui ka Chopini “Igatsus”, Barti “Armastust ei leia ma” ja Denza lustakas “Funiculi funicula”. Seega – kuulamist erinevatele maitsetele.
Heldur Harry Põlda sündis 1996. aastal, muusikaõpinguid alustas 5-aastaselt Kuressaare muusikakoolis Laine Sepa viiuliklassis. Tema esimene lauluõpetaja oli Pilvi Karu. Sel kevadel lõpetab noor muusik põhikooli Tallinna muusikakeskkoolis viiuli- ja dirigeerimise erialal. Laulutunde saab ta õpetaja Zoja Hertzi käe all ning laulab ka Estonia poistekooris.

Print Friendly, PDF & Email