Aste klubis toimus Saaremaa koolinoorte vokaalansamblite konkurss

9. veebruaril toimus Aste klubis maakonna koolinoorte vokaalansamblite konkurss. Osalejaid kogunes 17 ansambli jagu, kokku käis laval 118 lauljat.

Esindatud oli seitse kooli: Salme põhikool, Saaremaa ühisgümnaasium, Orissaare gümnaasium, Leisi keskkool, Kärla põhikool, Kaarma kool, Kuressaare gümnaasium ning KG huvikool Inspira.
Maja sai täis lustakaid noori ja säravaid hääli – oli ilmselge, et eelmise õhtu ettevalmistused osalejate mugavaks äramahutamiseks olid asja ette läinud. Osalejate toolirivid ulatusid klubi saalis seinast seina, lauljate poolt oli täielikult hõivatud ka esimesel korrusel asuv noortekeskus.
Kui hääled olid lahti lauldud ja lavaproovid tehtud, jäi oodata vaid auväärse žürii saabumist, siis sai võistlus alata. Hindajate kogu eesistuja oli meie oma maakonna staažikas muusikaõpetaja Malle Stint, veel kuulusid žürii koosseisu Kadi raadio muusikatoimetaja ja ansambli Onud liige Ahto Nellis, TÜ Viljandi kultuuriakadeemia II kursuse jazzmuusika eriala tudeng Laura Junson, Kuressaare muusikakooli vilistlane, kunagise vokaalansambli J.E.P.P.S. asutajaliige Preedik Lemba ning Erko Niit, kes on noor solist ja helilooja, TÜ Viljandi kultuuriakadeemia IV kursuse kitarriõppe tudeng ja samuti kunagise J.E.P.P.S.-i asutajaliige.

Kaunite laulude saatel möödus poole tööpäeva mõõtu üritus nagu linnutiivul. Žürii tänas hästiorganiseeritud ürituse eest ning oli seisukohal, et kõik, kes konkursil võistlesid, olid väga hästi ette valmistunud. Päris ilma koha või tunnustuseta ei jäänud mitte ükski ansambel.
Žürii otsusega esindavad Saare maakonda 2.–4. märtsil Alo Mattiiseni muusikapäevade raames toimuval 16. üleriigilisel vokaalansamblite konkursil Jõgeval KG 4. klassi poisteansambel ja Inspira segaansambel Sa:rlaine Laine Lehto juhendamisel, Inspira segaansambel Säde ja tütarlasteansambel Särts Pilvi Karu juhendamisel, SÜG-i 6. klassi segaansambel Riina Laanese juhendamisel, SÜG-i meesansambel Varsakabi Mari Ausmehe juhendamisel ning Orissaare gümnaasiumi ansambel Helinet koos juhendaja Anne Kannu ja kontsertmeister Kairit Levitiga. Kokku siis 41 lauljat 6 juhendajaga – hoiame neile kõigile pöialt!

Aste klubi tänab südamest ürituse toetajaid – Saaremaa omavalitsuste liitu, Eesti Kultuurkapitali Saaremaa ekspertgruppi, Kaarma vallavalitsust ja Aste põhikooli –, kiidab osalenud lauljaid ja juhendajaid ning soovib kõike paremat vahvale žüriile. Eriline tänu vabatahtlikele taustajõududele koosseisus: Kadri Kirs, Viivika Koor, Janari Viskus, Helina Leppik, Lukreezia Kajak, Kermo Jano, Sten Martin, Marii Eliise Rüütli ja Tauno Mihklepp – juba ainuüksi teie valmisolek sellistel puhkudel abiks tulla on eriti innustav ja vaid üheskoos oligi võimalik see üritus edukalt finišisse roolida!

Kristi Hints

Print Friendly, PDF & Email