Juhtkiri: Rahvaloendus kui jõulud

Juhtkiri: Rahvaloendus kui jõulud

 

Rahvaloenduseni on jäänud üks päev! See teade jätab ilmselt ükskõikseks need 815 467 inimest, kes virtuaalselt juba loendatud. Teistes, kes arvutiga sinasõbrad pole või klaviatuuri klõbistamisele silmast silma vestlust eelistavad, hakkab ehk aga kasvama pisike ootusärevus.

 Kas rahvaloendajat saab võrrelda jõuluvanaga? Mõneti ehk küll. On ju mõlemad äratuntava välimusega – ühel üll pikk punane mantel, teisel kaelas narmastega sinivalge sall ja käes sinine kohver. Käib ju ka rahvaloendaja perest peresse ning ehk mõneski kodus oodatakse teda. Mis sest, et kingitusi ei saa, aga paar sõna juttu ajada ehk ikka. On ju tore, kui sinu ja su elu-olu vastu huvi tuntakse. Või siis ei ole nii tore, aga vähemalt “saab selle asja kaelast ära”.

Selles, et rahva- ja eluruumide loenduse näol on tegemist olulise sündmusega, ei tohiks kahelda keegi. Annab ju ettevõtmine täpsema pildi sellest, kui palju meid on ning kus ja kuidas me elame.

Kuna kogu Eestit hõlmav loendus kestab 31. märtsini, leiab loodetavasti igaüks kodusid külastava loendaja vastuvõtmiseks sobiva aja.

Ja veel: et rahvaloendaja saaks turvaliselt oma tööd teha, tasub meil, loendatavatel, oma haukuvad lemmikud neist eemal hoida.

Print Friendly, PDF & Email