Tänak Rootsis: võidud ja katkestamine

Tänak Rootsis: võidud ja katkestamine

ESIMENE VÕIT: Olgugi et Rootsi ralli läks Ott Tänakul aia taha, sai temast esimene saarlane, kes on autoralli MM-etapil kiiruskatse võitnud. Foto: M-Sport

Autoralli MM-sarja teisel etapil Rootsis kulges Ott Tänaku teekond kui Ameerika mägedel – ebaõnnestumine-õnnestumine vaheldumisi. Peale jäi siiski negatiivsem pool ning saarlasel oma Fordi finišisse tuua ei õnnestunudki.

Alustanud kvalifikatsioonisõidus kolmanda kohaga, tõstis Tänak fännide ootusi kindlasti vaksa võrra kõrgemale. Samas tõi ta need nullpunkti või veelgi madalamale tagasi, kui kaotas ralli esimesel ametlikul katsel lumehanges 11 minutit ja minetas seega hea koha saavutamise võimalused. “Võtsime kurvi liiga kiiresti ja sõitsime teelt välja,” märkis saarlane.
Tänak jätkas rallit reedel, saavutades kohti esikümne piirimail. Ka päeva ülejäänud osa ei kulgenud viperusteta. Küll tegi saarlane spinni, küll maadles rehviprobleemidega.
Teise päeva algus oli esimesest juba parem. Katsel tuli viies koht. Päeva teine katse seevastu kordas esimese päeva ebaõnne. Taas kraavisõit ja nüüd kulus kraavist väljasaamiseks juba 20 minuti ringis.
Laupäeva mahtus siiski ka paar head uudist. Saarlane noppis elu esimesed MM-sarja kiiruskatse võidud. Seda küll sprindimõõtu publikukatsel, kuid võit on võit. Päeva lõpuks oli kaotust liidrile Jari-Matti Latvalale juba 36 minutit.

Ott Tänak märkis, et peamine probleem on tema esimese stardikoha teedel olev paks lumi. Rehvid ei ulatuvat jääni ning seega on teistele teed sisse lükkama pidanud Tänaku sõnul pidamise leidmine raske.
Kahel päeval toimunud väljasõitudest rääkides näitas saar-lane näpuga nii kaardilugejale kui ka endale. Mõlemad olid eksinud olude arvestamisega. Tänaku pahandamist kaardilugeja peale on kuulda ka ralli ametlikus videos, kus pärast esimest väljasõitu on autos kuulda selliseid väljendeid, mida ontlikul noormehel igapäevaselt kasutada ei sünni.
Kolmandal päeval jätkas Tänak kümnenda koha piirimail sõitmist, kuid päeva keskel lõpetas tema Ford Fiesta RS WRC mootor töö ja ralli oli saar-lase jaoks lõppenud.
Ralli võitis Fordil kihutav Mikko Hirvonen, teine oli Jari-Matti Latvala (Citroën) ja kolmas taas Fordiga sõitev Mads Østberg.
Tänak teenis rallil siiski ühe eriauhinna. Nimelt anti ralli 11. kiiruskatsel Vargasenis välja Colin’s Cresti nimeline auhind pikima hüppe eest, mille pälvis 32 meetri kaugusele lennanud Ott Tänak.
Teine oli Mikko Hirvonen Citroën DS3 WRC-l 30 meetriga ja kolmas norralane Andreas Mikkelsen Škoda Fabia S2000-l 29 meetriga.
Colin’s Cresti auhinda antakse Rootsi rallil välja 2008. aastast. Rekordhüppe pikkuseks sel kiiruskatsel on mõõdetud 37 meetrit, millega said mullu hakkama Marius Aasen ja Ken Block.
Saarte Hääle WRC-ennustusvõistluse Rootsi etapi kokkuvõtte toome teieni järgmisel nädalal.

Print Friendly, PDF & Email