Kuhu minna

TEISIPÄEV, 14. veebruar

KINO
Divas kl 17.30 koguperefilm “Alvin ja koopaoravad 3”. Pilet 4 €.

KONTSERT
Kuressaare muusikakooli saalis kl 18 õpetaja Laine Sepa keelpilliklassi õpilaste traditsiooniline sõbrapäevakontsert. Klaveril Tiina Rätsepp. Kontsert on tasuta.

ÜRITUS
Valjala raamatukogus kl 18.30 ülesaaremaalise mälumängu III etapp.
Kuressaare noorte huvikeskus kolib kesklinna. Kl 13–16 on noortekeskus raamatukogu ees.

Hellamaa külakeskuses kl 11 kohtub lugejatega saarlasest kirjanik Adena Sepp, kellelt on seni ilmunud neli menuromaani.

NÄITUS
Liiva raamatukogus näitus “Juhan Smuul 90”.

Orissaare kultuurimajas Kalmer Saare loodusfotode näitus. Avatud tööpäevadel kl 9–17.

SPORT
Kuressaare spordikeskuses Saare maakonna seenioride meistrivõistlused korvpallis: kl 19 Pihtla vs. SO3K.

Muhu spordihalli juures on avatud uisu- ja hokiväljak. Väljak on valgustatud tööpäeviti kl 21-ni. Spordihoone ja lasteaia juures on ka ca 800 m pikkune vabastiili suusarada, lume lisandumisel valmistatakse ette ka klassikarada.


KOLMAPÄEV, 15. veebruar

KINO
Divas kl 15.15 ja kl 17.15 koguperefilm “Alvin ja koopa-oravad 3”. Pilet 4 €.ÜRITUSE EELTEADE


TULEKUL

Doonoripäevad Saaremaal veebruarikuus

Põhja-Eesti regionaalhaigla verekeskus korraldab Saaremaal doonoripäevad ja kutsub nii uusi kui ka püsidoonoreid verd loovutama esmaspäeval, 27. veebruaril kl 13–19 ja teisipäeval 28. veebruaril kl 8–13 Kuressaare kultuurikeskusse (Tallinna tn 6).

“Viimastel jaanuaris toimunud doonoripäevadel Saaremaal külastas meid 196 doonoriks soovijat, kellest 169 abil kogusime 75 liitrit doonoriverd. Esmaseid doonoreid saime juurde 17. Need tulemused on küll mõnevõrra tagasihoidlikumad kui Saaremaal tavaliselt, ent põhjuseks on ilmselt külmemad ilmad ja see, et käime Saaremaal juba pea igakuiselt,” rääkis verekeskuse doonorluse arendusjuht Ülo Lomp. “Sellegipoolest on Saaremaa endiselt üks doonoriterohkeimaid maakondi, see on selge.
Mullu korraldasime Saaremaal kokku 15 doonoripäeva ja keskmiselt tehti Kuressaares 110 vereannetust päevas. See annab tunnistust saarlaste suurest südamest ja aktiivsest suhtumisest vabatahtlikku tegevusse.
Täname väga kõiki Saaremaa doonoreid ja ootame rõõmuga uusi kohtumisi siinsete inimestega!” ütles Lomp.

Tule doonoriks, kui oled: terve, ei põe hetkel mõnda viirushaigust ega tarvita ravimeid; puhanud ja söönud; kehakaaluga üle 50 kg; 18–60-aastane.
Viimasest vereandmisest peab olema möödunud meestel 60 päeva ja naistel 90 päeva. Kui sulle on tehtud nõelravi, tätoveerimisi või naha augustamisi, saad verd loovutada 4 kuu möödumisel.
Vereloovutusele tulles võta kaasa pildi ja isikukoodiga isikut tõendav dokument.

Doonorite verd kasutatakse rasketel operatsioonidel ja sünnitustel, patsientide raviks verejooksu, raske trauma, aneemia, leukeemia, vähi- ja maksahaiguste, põletuste ja paljude teiste haiguste korral.
Lisainfo www.verekeskus.ee ja Facebookis fännilehel “Doonorid ja sõbrad”, www.facebook.com/DoonoridjaSobrad.

Eva Maimre,
SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla kommunikatsioonispetsialist

Tähistame Juhan Smuuli 90. sünniaastapäeva

Reedel, 17. veebruaril kl 12.30 Muhu põhikooli saalis ja kl 15.15 Koguva Toomal. Kavas koolilaste esinemine, õpilaste autasustamine Juhan Smuuli nädalal tehtu eest, sõnavõtud. Sõna võtavad Muhu muuseumi juhataja kt Meelis Mereäär, Kadri Tüür, Ülo Tuulik. Lühike film Juhanist. Laste luuletused ja vaba mikrofon.

Koguva Toomal kl 15.15 räägib Eda Maripuu mälestusi Juhanist; slaidisõu Juhanist ja mälestused. Monumendi jalamile asetatakse lilled ja küünal.
Teata osavõtust hiljemalt 14. veebruariks telefonil 45 48 872 või e-posti aadressil muuseum@muhumuuseum.ee.

Print Friendly, PDF & Email