Upal võeti mõõtu autode lumerajasõidus

Upal võeti mõõtu autode lumerajasõidus

VÕIDUKAD KIHUTAJAD: Saaremaa valdade lumerajasõidu 2012 võidukad kihutajad (vasakult) Margus Pink, Maret Ignatovitš, Kristjan Lüüding (Lümanda); Sander Kermik, Marika Alesmaa, võistkonna kapten Eldur Torn ees istumas (Kaarma); Allar Õun, Inga Antsar ja Janar Tänak (Kärla). Foto: Rein Orn

4. veebruaril peeti 20. Saaremaa valdade talimängude raames järjekordne võistlus, seekord autode lumerajasõidus.

Nagu eelmiselgi aastal, võisteldi selgi korral Kaarma vallas Upa rajal. Hakatuseks tahan tänada vallas tegutsevat motoaktiivi, kelle eestvedamisel ja ettevõtmisel toimuvad meil regulaarsed autovõistlused erinevatel radadel. Suurim tänu siinkohal Upa raja omanikule Eldur Tornile, kes oli ette valmistanud suurepärase ja keeruka raja, ning kogu tarmukale meeskonnale koosseisus Boris Lehtjärv, Jalmar Toom, Heiki Eelma, Allan Aab, Elona Aab ja Ülle Torn, kes suutsid tagada võistluse hea kordamineku.
Seekordseks võistluseks oli end registreerinud 9 valda: Mustjala, Kaarma, Muhu, Salme, Lümanda, Kärla, Pihtla, Pöide ja Leisi. Vaatamata Kärla valla ettepanekule võistlused külma ilma tõttu ära jätta, võistlused toimusid ja kõik vallad tulid ka kohale. Külmataat võistlejaid eriti ei kimbutanudki, hoides õhutemperatuuri –10 kraadi juures. Ei heidutanud ka vahepealne tihe lumesadu, pigem nautisid nii võistlejad kui ka pöidlahoidjad ilusat talveilma.
Sõit toimus võistkondlikus arvestuses ja iga vald oli esindatud kolme võistlejaga: üks naisvõistleja ja kaks meest. Kõik pidid läbima ca 900 m pikkuse kurvilise ja libeda raja kaks korda, läbides esimesel korral kaks ringi ja teisel samuti kaks. Hilisem paremusjärjestus selgus iga võistleja aegade summeerimisel.
Iga võistkond sai oma stardinumbri loosi teel. Kohe esimeses voorus eraldusid teistest Lümanda, Kärla ja Kaarma võistkond. Eriti heas hoos oli Kaarma noor kihutaja Sander Kermik, kes näitas mõlemas voorus päeva parimaid aegu. Sekund-sekundis rebimine kestis kuni viimase võistlussõiduni, kus Kaarma jaoks pidi kastanid tulest välja tooma just Sander, mis tal ka suurepäraselt õnnestus.
Kokkuvõttes oli ilus võistlus ning jääb vaid loota, et ilmataat ka 25. veebruariks hea ilma annab, et valdadevahelised suusavõistlused Karujärvel edukalt peetud saaks.


TULEMUSED

3. koht – Kärla (eelmise aasta võitja!) koguajaga 26.10,60, võistkonnas Janar Tänak, Allar Õun, Inga Antsar.

2. koht – Lümanda ajaga 26.08,50 (Kristjan Lüüding, Margus Pink, Maret Ignatovitš).

Võidukarika jättis seekord koju ühtlaselt ja riskivabalt sõitnud Kaarma võistkond koguajaga 25.47,96, kus sõitsid Marika Alesmaa, Eldur Torn ja Sander Kermik

Print Friendly, PDF & Email