Kuhu minna

KOLMAPÄEV, 8. veebruar

KINO
Divas kl 15 ja kl 17.30 koguperefilm “Lustakad jalakesed 2”. Pilet 4 €.

NÄITUS
Ajamaja galeriis saarlasest kunstniku Hando Henno (s 1982) maalinäitus “Rahu”. Hando Henno on mitmekülgsete huvidega noormees, kes kirjutab luuletusi, programmeerib arvutimänge, huvitub ajaloost ja astronoomiast ja paljust muust. Lapsepõlvest peale on talle väga meeldinud joonistada ning teha fantaasia- ja detailirohkeid pilte. Esimese isiknäituse avas ta 16-aastasena Saaremaa kunstistuudios, kui õppis Saaremaa ühisgümnaasiumis. Ometi ei läinud Hando Henno edasi õppima kunsti, vaid hoopis infotehnoloogiat ning on läbinud ka pottsepakursused. Kunsti alal on ta jäänud iseõppijaks, maalides paljudes erinevates tehnikates. 2001. aastal omistati Hando Hennole Kuressaare kaunite kunstide noortepreemia. Oma eeskujudeks peab Henno graafika alal prantsuse gravüürimeistrit Doré’d ja maali alal vene kunstnikke Šiškinit ja Aivazovskit.
Näitusel “Rahu” on väljas Hando Henno viimaste aastate õlimaalid ja mõned pastellid. Hando Henno ammutab inspiratsiooni loodusest, vaimumaailmast ja oma fantaasia varasalvest. Kuni tänaseni on tal olnud kümmekond isiknäitust, neist enamik Saare- ja Hiiumaal, aga ka Tallinnas. Hando Henno näitus jääb Ajamaja galeriis avatuks 5. märtsini.

ÜRITUS
Kuressaare noorte huvikeskuses (Kitsas tn) 14. veebruarini sõbranädal. Iga päev erinevad põnevad käelised tegevused. Astu sisse ja löö kaasa!

NELJAPÄEV, 9. veebruar

KINO
Divas kl 15 ja kl 17.30 koguperefilm “Lustakad jalakesed 2”. Pilet 4 €.

TANTS
Kodulinna lokaalis disko. DJ Sander Loel. Sissepääs tasuta.

Club Privilege’is palju head tantsumuusikat. Sissepääs kõigile tasuta kogu öö.


TEATRI EELTEADE

Laupäeval, 25. veebruaril Kuressaare Linnateatris kl 19 “Ird, K”, Tartu Uus Teater

Ird, K. on mees, kes töötas aastaid maalrina, osales mitmes teatris, mis kinni pandi, kirjutas vabadussõjaainelise näidendi, osales küüditamises, põletas hävituspataljonide koosseisus maju ja sildu, osales Tartu sõjajärgses ümberjagamises ja Vanemuise teatri ülesehitamises, oli surmani tulihingeline kommunist ning mõnegi arvates õige eesti mees, läks eluloojakul kõigiga tülli ja suri vaimses üksinduses hullumajas.
Tartu Uue Teatri lavastus on tragöödia mehest, kes ei kahtle ega kõhkle kunagi ning kelle suurim mure on see, et ta ei jõua kõike ise ära teha. Lavastus on täiesti mittenostalgiline sissevaade kommunistlikku lähiminevikku. Huumorimeeleta ekskommunistidele mittesoovitatav!
Etendus on kahes vaatuses ja kestab kolm tundi. Pilet 12 ja 10 eurot.

Teisipäeval, 28. veebruaril Kuressaare Linnateatris kl 19 “Oma saar”. Urmas Lennuki tuletis Aadu Hindi “Oma saarest”. Pilet 10/8 eurot. Lavastaja Raivo Trass, kunstnik Toomas Hõrak, muusikaline kujundaja Felix Kütt.


ÜLESKUTSE

Tee lumest või lumele 112

Eeloleval laupäeval, 11. veebruaril tähistab kogu Euroopa hädaabinumbri 112 päeva. Tallinna Nurmenuku lasteaia lapsed ja õpetajad koos häirekeskusega kutsuvad kõiki Saare maakonna lasteaedu ja koole tegema ajavahemikus 6.–10. veebruar oma õuealale lumest või lumele hädaabinumbri, et nii lastele kui ka nende vanematele meenutada, milliselt numbrilt saab abi kutsuda nii Eestis kui kogu Euroopas.
Kõik teavad Eestis hästi hädaabinumbrit 112. Kuid ainult pooled elanikest teavad, et number 112 kehtib kõigis Euroopa Liidu liikmesriikides.
Kuressaare Ida-Niidu lasteaia lapsed ja õpetajad on otsustanud sel aastal ühineda Euroopa 112-päeva üritustega. 112-päeva tähistamiseks räägitakse lastele sel nädalal turvalisusest ja hädaabinumbrist 112 ning juhitakse tähelepanu ka numbri üleeuroopalisele tähendusele. Nädala jooksul on plaanis koos lastega lasteaia õues lumele 112 meisterdada, sest lastel kinnistub õpitu kõige paremini siis, kui nad on selle praktiliselt läbi teinud.

Häirekeskus kutsub lasteaedu ja koole saatma lumest või lumele 112 tegemisest pilte e-postile lumest112@112.ee. Pildid pannakse üles internetti häirekeskuse Facebooki lehele www.facebook.com/hairekeskus. Kõigi pildisaatjate vahel loosib häirekeskus välja eriauhinna.

Edvi Freiberg,
häirekeskuse kommunikatsioonijuht


ÜRITUSE EELTEADE

Pühapäeval, 12. veebruaril Kuressaare Tervisepargis kl 11 “Liikudes tervemaks” VI etapp: Kuressaare suusapäev. Võistlus toimub vabatehnikas (olemas ka klassikarada), eraldistardist. Registreerimine ja rinnanumbrite jagamine lõpeb 1 tund enne vanuserühma stardi algust. Distantsid, vanuseklassid ja päevakava: www.kuressaarespordikeskus.ee .

Print Friendly, PDF & Email