Hobipiltnik avas loodusfotonäituse

Hobipiltnik avas loodusfotonäituse

TALVINE RAND: Kalmer Saarele meeldib loodust pildistada. Foto: Kalmer Saar

Loodus- ja fotograafiahuvilised saavad Orissaare kultuurimajas tutvuda harrastuspiltnik Kalmer Saare loodusfotode näitusega. Viimase viie aasta töödest on välja valitud 28 paremat pilti.

“Enamik pilte on maastikest, kuid ühel kaklevad ka näiteks luiged, ühel on rohutirts, ühel teod, ühel konnad,” kirjeldas 1987. aastast pildistamisega tegelenud Kalmer Saar oma seekordset näitust.
Esimesed katsetused tegi Saar tolleaegse Orissaare keskkooli fotoringis, mida juhendas piltnik Andres Tüür.
“Kuna kodus oli olemas fotoaparaat Smena Symbol, siis mõtlesin, et miks mitte proovida, ja pildistamine hakkas meeldima,” rääkis Saar, lisades, et oma esimesed fotod tegigi ta sellesama Smena Symboliga.
Sama aasta sügiseks sai muretsetud moodsam aparaat Zenit ET, hiljem aga võttis ta kasutusele moodsama lääne tehnika firmalt Nikon. Praegu kasutab Kalmer Saar digikaamerat.

Niinimetatud nõukaajal tegi ta kogu töö ise – filmi ilmutamisest piltide valmistamiseni –, seega oli tal olemas kõik selleks vajalik.
“Tänapäeval on kogu protsess ääretult palju lihtsamaks läinud,” arvas Saar. “Ei pea enam ise pimedas vannitoas solberdama.”
Kalmer Saare lemmikteema on loodus – maastikud, meri, linnud, loomad. “Enda jaoks on iga pilt, mis sa teed, omamoodi hea,” tõdes ta.
Kalmer Saar on fotosid teinud üksjagu, kajastades erinevaid sündmusi ja üritusi ka maakonna ajalehtedes.
Seekordne fotonäitus on Saarel neljas. Oma pilte on ta demonstreerinud Illiku päevade ajal, teinud näitusi Orissaare gümnaasiumis ja Valjala vallavolikogu saalis.

Seekordne väljapanek on avatud vähemalt kuu-poolteist, hiljem jäävad pildid püsinäitusena kultuurimaja näitlejateruumi.
Kalmer Saare tegemistel saab silma peal hoida Facebooki lehel www.facebook.com/kalmerphoto.

Print Friendly, PDF & Email