Võsavillem kavaldas jahimehed üle (5)

Pühapäeval peeti Valjala ja Pihtla vallas järjekordset hundijahti, aga nagu mitmel varasemalgi korral jäi ka seekord hunt laskmata. Jahist võttis osa ligi 70 jahimeest.

“Selles suhtes läks hästi, et hunti nägime. Üritati ka lasta, aga ei tabatud,” ütles Saaremaa jahimeeste seltsi tegevdirektor Ilmo Torn, kelle sõnul oli tegemist vana ja üsna kavala hundiga.
Üksiku hundi avastasid laupäeval Valjala vallas seajahil olnud jahimehed. Hunti nähti üsna palju ning võimalusi lasta oleks olnud, aga hundil oli seekord õnne.
Millal uuesti proovitakse võsavillemile jahti pidada, ei osanud tegevjuht eile veel öelda. “Värske lumi tuli peale. Eks mehed teevad täna luuret ja peab edasi üritama,” märkis ta.
Küsimusele, kui palju hunte Saaremaal võib olla, vastas Torn, et viis kindlasti ja võib-olla mõni rohkemgi. “Kindlasti on üks paar – kaks hunti, keda on aastaid jälgitud – Kuumi raba kandis. Eks nad liiguvad rohkem Saaremaa põhjapoolses küljes,“ rääkis Torn, kelle sõnul võiks hunte vähem olla, et järgmine aasta liiga palju pesakondi ei tuleks.

Keskkonnaamet seevastu proovib uuringuga välja selgitada huntide arvu saartel. Hundiuuringuga tahab keskkonnaamet täpsustada, kui palju Saare- ja Hiiumaal praeguse seisuga tegelikult hunte elab.
Amet soovib koguda just kohalike inimeste arvamusi. Ehk siis tahab teada, kui palju kohalikud Saare- ja Hiiumaal hunte tegelikult näinud on. Täpseid andmeid huntide arvu kohta saartel pole, kuid on ka arvatud, et hundid on Saaremaale siginenud viimaste aastate külmade tõttu ja praegu arvatakse neid olevat kuni 15.
Uuringus saab oma sõna sekka öelda Saarte Hääle veebiküljel asuvale bännerile klikkides.

Ivika Laanet, Kertu Kalmus

Print Friendly, PDF & Email