Kuhu minna

NELJAPÄEV, 2. veebruar

KINO
Divas kl 18 ulmefilm “Tumedaim tund”. Pilet 4 €.

ÜRITUS
Kuressaare Linnateatris kl 17 maakonna etlejate konkursi etendus “Elu ei ole lugu, elu on loomine”. Pilet 1.50 müügil kohapeal enne etenduse algust.

Lümanda kooli saalis kl 19 MTÜ Lümanda Muuseum aastakoosolek. Seltsi liikmetele tutvustatakse uut filmi “Lubjaring”. Oodatakse rohket osavõttu.

TANTS
Kodulinna lokaalis disko. DJ Alver Raaper. Sissepääs tasuta.

Klubis Ööbik Ööbiku sõprade eri. Kuna talv on pime ja külm aeg, siis kutsub Ööbik kõik sõbrad endale külla, et pidada maha üks vägev pidu. Kõik sõbrad paneb tantsima DJ DHR. Pilet 4 €. Sissepääs naistele kl 1-ni tasuta. Selleks, et sõpru ikka meeles pidada, kingib Ööbik kõikidele, kes ennast Facebookis attending listi lisavad, kogu öö klubisse sissepääsu ainult 2 € eest.

SPORT
Valjalas TipaTapa II etapp. Korraldab Saaremaa JK aaMeraaS.

REEDE, 3. veebruar

KINO
Divas kl 17.30 koguperefilm “Lustakad jalakesed 2”. Pilet 4 €.

TANTS
Divas Shot that party. Suurejooneline shotipidu. Laval võimas shot grand prix “Mehed vs. naised”! Peole lisavad hoogu seksikad Diva tüdrukud. Shotid šeigivad kuumaks DJ Peeter Kukk ja DJ Kallaste. Sissepääs tasuta kuni kl 1. Pilet kl 1-st 5 €.

Kodulinna lokaalis disko. DJ Alver Raaper.

Klubis Privilege LMFAO Special@Privilege. DJ-puldis kütavad Melboom aka City-flash, Sunny Dee, Rein-V.

Luciferis DJ Sander Loel. Esimene tund sissepääs kõigile tasuta.

TÄPSUSTUS!
Saaremaa oma superbänd 2011 Paia bänd esineb klubis Ööbik 10. veebruaril, mitte 3. veebruaril, nagu eilses lehes kirjas oli.


TULEKUL

Koerterohke pühapäev Kõrkveres

5. veebruaril kl 10 toimub Kõrkvere külas Tika talu maneežis koerte agility-võistlus.
Võistluse kohtunik on Anne Tammiksalu. Osalema on registreerunud ligi viiskümmend võistluspaari. Saaremaa võistlejaid on rajal seitse paari, ülejäänud tulevad mere tagant.
Eelmine agility-võistlus toimus 2010. aasta suvel, toona korraldas ürituse Tallinnas tegutsev TAKO koerteklubi. Eelmisel aastal ei korraldatud Saaremaal ühtegi AG-võistlust, saarlaste agility-klubi korraldas kaks ametlikku eksamit, ühe Kuressaares ja teise Mustjalas. Sel aastal on kavas aga suuremaid ettevõtmisi ja esimene neist toimubki nüüd, 5. veebruaril.

Mis on agility?
Agility on hoogne koerasport, kus koer vastavalt koerajuhi juhtimisele läbib tõketega raja võimalikult kiiresti ja vigadeta. Raja sooritamiseks määratakse ideaalaeg, mida püütakse ületada. Koerajuht võib koera abistada ainult käskude ja käemärkidega. Koera või tõkete puudutamise eest saab paar kirja vea. Vea annab ka see, kui mõni hüppetõkke pulk maha kukub, kui koer ei puuduta kontaktpindu või keeldub tõket ületamast. Kui koer ületab tõkkeid vales järjekorras, siis saab ta disklahvi.
Koer peab rajal olema kaelarihmata ja täiesti vabalt. Raja läbimine kestab vaevalt minuti ja kiireim raja vigadeta läbinud koer on võitja.

5. veebruari võistlust alustavad “kõige väiksemad” ehk siis A0-klass – koerad, kes ei ole veel ametlikel võistlustel osalenud.
Edasi lähevad klassid ametlikuks ja raja keerukusastme poolest järjest raskemaks. A1 – klass, kus võistlevad algajad koerad. Seekordsel võistlusel on A1-klassile kavas kaks erinevat rada. A1-klassis võistleb praegu ka enamik Saaremaa agility-harrastajatest.
Edasi A2 – koerad, kes on saanud A1-klassis sertifikaadi õigusega edasi võistelda A2-klassis. A2-klass on keskmise raskusastmega klass agility’s – selles klassis on seekord planeeritud kolm erinevat rada.
Ja võistluse lõpetab, samuti kolme erineva rajaga, raskeim ja kõrgeim klass agility’s A3.

Võistluse täpne ajakava on üleval MTÜ Saarlaste Agilityklubi kodulehel. Pealtvaatajatele on üritus tasuta.

MTÜ Saarlaste Agilityklubi

Print Friendly, PDF & Email