Turismiarenduskeskuse juhina alustab Kaira Kivi

Lisaks turismiarenduskeskuse (TAK) juhtimisele asub Kaira Kivi tööle ka Saaremaa arenduskeskuse (SAK) turismiarendusjuhina.

SAK-i juhataja Piret Piheli sõnul on Kaira Kivi üdini turismiinimene, kes on näinud turismi toimimist erinevatest vaatenurkadest, sh riiklikul tasandil nii tootearenduse kui ka turunduse poole pealt.
Praegu töötab Kivi Piheli sõnul veel ettevõtluse arendamise sihtasutuse (EAS) turismiarenduskeskuses, varem on ta aga töötanud nii turismivaldkonna ettevõtetes kui ka koordineerinud mitmeid selle valdkonna ühistegemisi, sh B7 Läänemere saarte koostöövõrgustikku. Eelmise aasta mais aitas Kaira Kivi Saare maavalitsusel korraldada Euroopa mereliste äärealade konverentsi Saaremaal.
Piret Pihel märkis, et tänu varasematele kogemustele tunneb Kivi paljusid turismiasjalisi nii Saaremaal kui ka kaugemal.
“Loodan väga, et Kaira tulek toob kaasa palju uut ja innovaatilist, hoogustab koostööd turismiorganisatsioonide ja -tegijate vahel,” oli Pihel Kivi osas lootusrikas.

Läinud neljapäeval Haapsalus toimunud MTÜ Lääne-Eesti Turism üldkoosolekul valiti Kaira Kivi juba üksmeelselt Saare maakonna esindajaks.
Kaira Kivi on õppinud Taani turismiakadeemias turundust ja sihtkoha arendamist, hiljem on ta lõpetanud nii Tallinna tehnikaülikooli kui ka Tallinna pedagoogikaülikooli.
Koostöö on see märgusõna, millega Kaira Kivi end ise iseloomustab. “Koostöö, mis algab meie kohalikust kogukonnast, ulatub mandrile, Läänemere saartele ja kaugemalegi,” ütles Pihel, lisades, et just koostöö on see, mis turismivaldkonnas edu saab tuua. “Seoses Kaira tulekuga on meie kõigi ootused kõrged,” kinnitas ta.
Kaira Kivi tööleasumist SAK-i turismiarendusjuhina rahastab Saaremaa omavalitsuste liit koostöös EAS-iga.

Print Friendly, PDF & Email