Mihkel Räim sõidab saarlastele ukse lahti

Mihkel Räim sõidab saarlastele ukse lahti

TEERAJAJA: Prantsusmaal sõitvast Mihkel Räimest võib saada saarlane, kes aitab ka teised saarlastest ratturid kodust veidi kaugemale. Foto: Raul Vinni

Suve lõpuni Prantsusmaa amatöörklubis CR4C Roanne sõitval Mihkel Räimel (18) on oma heade sooritustega võimalus avada tee jalgrattamaailma tippu ka teistele saarlastele.

Saaremaa jalgrattaklubi Viiking juht Riho Räim ütles, et Prantsusmaal tehtud head sõidud loovad eelduse jääda silma profiklubidele. “See on oluline,” rõhutas ta.

Avab teistele ukse

“Me peame saama ühe ratturi ambrasuurile, kes pärast suudab teisi mehi ka sellele tasemele aidata. See lihtsalt käib nii. Viikingil täna seda meest ei ole, aga meil on poisse tulemas, kellele oleks sellist väljundit vaja. Loodame, et Mihkel teeb ukse lahti,” oli Riho Räim lootusrikas.
Mihkel Räim sõitis samas klubis juba eelmisel aastal ja tänu korralikele tulemustele sai ta klubist tänavuseks hooajaks lepingupakkumise. See on Saaremaa esiratturi karjääris samm edasi, kuna ta saab CR4C Roanne’i eest sõita selliseid võidusõite, kuhu Viiking peale ei saa. Küll aga tohib noor saarlane endise koduklubi värvides sõita tänavustel Eesti võistlustel.
Eelmisel hooajal Eesti parimaks juunioriks tunnistatud Mihkel Räime enda sõnul tuleb hooaeg ilmselt raske, sest U23 vanuseklassis on võidusõidud pikemad. Sellele vaatamata soovib ta mõne võidu siiski saada. Plaanidest leiavad äramärkimist Paris-Tours U23 ning kodustest sõitudest Saaremaa velotuur ja Eesti grupisõidu meistrivõistlused.

Kolm meest väljas

Kariibi meres asuval Martinique saarel teevad oma hooaja ettevalmistuse Rigo Räim, Jörgen Matt ja Endrik Puntso, kes on Kariibi mere saarel aprilli alguseni. Plaan on seal korralikult valmistuda. Kodus osalevad mehed kõigil Eesti võidusõitudel, juulis lähevad tagasi Martinique’ile, kus võistlevad kahel raskel velotuuril.
Viikingi noorte ratturite üks hooaja eesmärke on Euroopa meistrivõistlused kuni 23-aastastele jalgratturitele, kus grupisõidus tahavad startida Mihkel Räim ja Jörgen Matt, eraldistardis soovib osaleda Endrik Puntso.
Rigo Räim lootis aasta algul liituda ühe Kanada klubiga, kelle eest ta sõitis ka eelmisel aastal. Kuna Rigo Räim oli sõjaväes, siis pole tema hooaja ettevalmistus nii korralik ja seepärast ta kevadel veel sealse meeskonnaga ei liitu.

Eesti juunioride koondisega on Hispaanias ettevalmistuslaagris Steven Kalf. Tema esimene võimalus end sel aastal näidata on mainekal Paris-Roubaix’ võidusõidul, kus Mihkel Räim oli eelmisel aastal 12.
“Ma arvan, et meie poisse ootab tihe ja huvitav hooaeg. Nad valmistuvad kõik korralikes tingimustes ja seepärast võib ka loota korralikke tulemusi,” lausus Riho Räim.

Alver Kivi

Print Friendly, PDF & Email