Kultuurkapital tunnustas SÜG-i õpetaja tööd (3)

Saaremaa ühisgümnaasiumi õpetaja Rita Ilves pälvis Kultuurkapitalilt rahvakultuuri sihtkapitali aastapreemia luuleteatri Krevera juhendamise ja Saaremaa miniteatripäevade korraldamise eest.

“Eelkõige on preemia tunnustus kogu sellele seltskonnale – nii õpilastele kui ka õpetajatele, kes on aidanud miniteatripäevi korraldada,” ütles Rita Ilves. “Nendeta seda üritust ei oleks. Poleks muidugi ka vahvate truppideta, kes igal kevadel Saaremaale jaksavad tulla.”
Õpetaja sõnul tuli teade preemia saamisest talle suure üllatusena. “Kui mulle Kultuurkapitalist helistati, oli mu esimene mõte: kindlasti on miniteatripäevade rahataotlusega mingi probleem. Ei osanud ju kohe midagi nii positiivset oodata – see võttis lausa tummaks.”
Mullu tähistati Saaremaa miniteatripäevade juubelit – igakevadisel ettevõtmisel täitus 20 aastat. Sama vanaks sai ka luuleteater Krevera.
“Küllap see ümmargune arv ka siin (auhinna saamisel – toim) oma osa mängis,” leidis Rita Ilves, kes on teatripäevi korraldanud ja truppi juhendanud nende algusest peale.

Kui palju rahvast selle aja peale Kreverast läbi on käinud, juhendaja öelda ei oskagi. “Vilistlasi tuleb saja kanti,” lausus Ilves.
Trupi praeguse koosseisu aadressil jagub juhendajal palju kiidusõnu: “Toredad ja vahvad lapsed, kes tahavad ja püüavad.” Sama võib ta öelda ka varasemate lendude kohta.
“Ma ei oleks seda luuleteatrit kakskümmend aastat vedanud, kui mul poleks seal vahvaid lapsi,” kinnitas Ilves.
Eesti Kultuurkapitali tunnuskirja ja lilled sai Rita Ilves kätte laupäeva õhtul Pärnus Endla teatris toimunud tseremoonial.

Print Friendly, PDF & Email