Kuhu minna

TEISIPÄEV, 31. jaanuar

KINO
Divas kl 18 ulmefilm “Tumedaim tund”. Alla 12-a mittesoovitatav. Pilet 4 €.

ÜRITUS
Kuressaare kultuurikeskuses (Tallinna 6) kl 8–13 doonoripäev. Head inimesed, olete oodatud!

SPORT
Kuressaare spordikeskuses Saare maakonna seenioride meistrivõistlused korvpallis: kl 19 Pihtla vs. Tesman.

Saare maakonnas ülesaaremaalise mälumängu II etapp. Lisainfo 45 20 527 v 50 67 383, Madis Kallas.

Valjala raamatukogus kl 18.30 ülesaaremaalise mälumängu II etapp.

KOLMAPÄEV, 1. veebruar

KINO
Divas kl 18 ulmefilm “Tumedaim tund”. Pilet 4 €.

ÜRITUS
Orissaare raamatukogus kl 17.30 kohtub huvilistega preester Toivo Treima koos abikaasa Marinaga. Räägime õigeusu kiriku traditsioonidest ja paljust muust. Kõik on oodatud!

NÄITUS
Kuressaare linnuse keldrikorruse näitusesaalis automudelite väljapanek. Näitus “Suurte meeste väikesed autod” kujutab endast etteastet MTÜ-lt Mudelimuuseum. Saaremaale on toodud ligi 400 automudelit Enn Kuusi ja Urmas Toominga erakogudest. Näha saab Nõukogude Liidus toodetud autode mudeleid, millele on lisatud teavet GAZ-ide, ZAZ-ide, KAMAZ-ide, VAZ-ide ja muu “Vene raua” kohta.
Näituse kuraator on Enn Kuus. Näitus jääb Kuressaarde 10. märtsini ja on avatud kolmapäevast pühapäevani kl 11–18.

Kuressaare kultuurikeskuse saalis 21. veebruarini Sõmera hooldekodu päevakeskuse kunstinäitus. Avatud E–R kl 10–19; L kl 10–16. Näitus on avatud ürituste vahelisel ajal.

Kuressaare Raegaleriis maalitud kangaste näitus “Vahelduv pilvisus selginemistega”. Näituse on kokku pannud tekstiilikunstnikud Ainikki Eiskop, Sigrid Huik, Sirje Raudsepp, Merike Roodla, Kersti Villand. Avatud 28. veebruarini T–R kl 10–17; L kl 10–15. Sissepääs tasuta!

Ajamaja galeriis 4. veebruarini Enno Alliku maalinäitus “Mandrimehe Saaremaa maastikud”. Avatud E–R kl 8–18; L kl 8–16.


TEATER TEATAB

Hea teatrisõber!

Pärast väikest pausi alustab Kuressaare Linnateater draakoniaastat.
25. veebruaril kl 19 Tartu Uue Teatri külalisetendus “IRD, K.”.
28. veebruaril kl 19 Kuressaare Linnateatri etendus, U. Lennuki “Oma saar”.
NB! Seoses teatrimajas toimuva remondiga ei vasta praegu meie lauatelefon 45 33 555. Küsimustega palume pöörduda telefonil 53 458 638 või kassa telefonil 45 33 222.
Teatri kassa on endiselt avatud E–T kl 16–18; K–R kl 11–14.


HEA TEADA

Iga laps tuleb oma õnnega
(eesti vanasõna)

Meil kõigil tuleb aeg-ajalt kokku puutuda sellega, et meie lapsed ei käitu alati nii, nagu me nendelt ootame või nagu oleks meie arvates õige ja kohane. Kuid juhtub ka, et lapsega on tõsiseid raskusi ja kõrvalt paistab, et laps on kasvatamatu ja tema vanem saamatu.

Laste eripärasel käitumisel võib olla palju põhjuseid, pidevalt kasvab erivajadustega laste arv. Viimastel aastatel on hakatud rääkima hüperaktiivsusest, indigolastest ja paljudest erinevatest psüühikahäiretest, mis avalduvad juba lasteaias. Võib esineda agressiivsust, mis väljendub kaaslaste tõukamises, kiusamises, narrimises, aga ka ropendamises ja vasturääkimises täiskasvanule. Samas ka argust – laps ei taha vastata täiskasvanute küsimustele, kaaslastega suhtleb vähe, hoiab omaette. Suuremaks kasvades esineb tundidest ja koolist põhjuseta puudumist, ebarahuldavaid õpitulemusi, kahaneb õpimotivatsioon. Kui te lapsevanemana tunnete, et olete üksi ja nõutu, siis on teil võimalik liituda tugirühmaga, mis on mõeldud murelikele lastevanematele. Koos olles saame neile vastuseid ja lahendusi leida.

Kokkusaamine toimub 1. veebruaril kl 17 Kuressaare gümnaasiumi koolituskeskuses Osilia.

Rühmajuhid Kaja Puck ja Maret Martinson.
Kontakt: kaja@oesel.edu.ee, tel 52 09 914.

Print Friendly, PDF & Email