Genro Paas põrmustas vana kuulitõukerekordi

Teisipäeval Tallinnas Lasnamäe kergejõustikuhallis toimunud BIG Bank Kuldliiga esimesel etapil purustas Genro Paas 1989. aastast Raul Aru nimel olnud Saare maakonna meeste kuulitõukerekordi.

Võistlusel kolmanda koha saanud Genro Paas tõukas 17.05, millega ületas Raul Aru rekordi 44 sentimeetriga. Paar päeva varem uuendas Paas tema nimel olnud maakonna rekordit vasaraheites.
Paas ei osanudki öelda, kummast rekordist ta hetkel suuremat rõõmu tunneb, kuid tunnistas, et seitse aastat üritamist kuulitõukes on lõpuks vilja kandnud, kuigi viimased kolm aastat pole ta sellega vasaraheite kõrvalt aktiivselt tegelenud.
“Füüsiline vorm on praegu hea, küsimus oli vaid tehnikas, sest kuulitõuget olen harjutanud minimaalselt. Aga õnneks tuli kõik enam-vähem korralikult välja,” märkis ta.

Genro Paasi jaoks arenes võistlus tõusvas joones. Kui esimesel katsel sai ta kirja 15.57, siis neljandal 15.82 ja viiendal 16.46. Rekordiline 17.05 tuli viimasel katsel. “Sain rütmi kätte ja nii ta tuli,” rääkis ta võistlusest.
Paas tunnistas, et aasta on hästi alanud ja sellelt taustalt on hea edasi minna. “Eks minu peamiseks alaks jääb ikka vasaraheide. Kuulitõukele ma niipalju ei rõhu, kuid mõned võistlused teen kindlasti,” märkis atleet, kes seab tippvormi märtsis Montenegros toimuvateks Euroopa talvisteks heidete karikavõistlusteks ja suveks.
Võistluse kaks paremat olid Raigo Toompuu 18.51-ga ja Kristo Galeta 17.67-ga. Mitmevõistleja Mikk Pahapill oli 15.18-ga 7.

Alver Kivi

Print Friendly, PDF & Email