Noakangelane palkas tippadvokaadi end hulluks tembeldama (6)

Aastaid tagasi Kuressaare Kodulinna lokaali ees kannatanule noahoope jaganud Andres Medri soovis vanglakaristusest pääseda, tuues põhjuseks vaimuhaiguse. Kohus mehe taotlust ei rahuldanud, sest spetsialistid hindasid ta terveks.

Tuntud vandeadvokaat Aivar Pilv esitas Kuressaare kohtumajale taotluse, milles palus tema kaitsealuse Andres Medri vangistuse täitmisele pööramise edasi lükata ja määrata talle kohtupsühhiaatriline ekspertiis.
Medri väitis kohtule, et tema (vaimne) tervislik seisund ei võimalda tal karistust kanda, sest siis jääks ta vajaliku ravita.

“Tegime ekspertiisi, et selgitada, kas on põhjust tema vangistusest vabastamiseks,” ütles Saarte Häälele kohtunik Külli Mõlder, lisades, et ekspertide hinnangul kohtualusel sellist terviseriket ei leitud ning kohus jättis taotluse rahuldamata.

Taotlus esitati kohtule ajal, mil Medri veel vanglast hoidus. Kui Kuressaare kohtumajas Andres Medri taotlust arutati, oli mees juba vanglasse jõudnud.
Medri tunnistati 2007. aastal süüdi tapmiskatses ning talle mõisteti kuus aastat vangistust, millest kaks tuli tal ka reaalselt ära kanda. Ringkonnakohus jättis karistuse muutmata. Andres Medri vabatahtlikult vanglasse ei läinud, ja teda hakati taga otsima. 2010. aastal läks Medri ise vanglasse.

Print Friendly, PDF & Email