Matuseauto lõhkumisele aitas kaasa ka inimkäsi (12)

Matuseauto lõhkumisele aitas kaasa ka inimkäsi

TEE PUHTAKS: Kojamehed koristavad oksa kukkumisest maha jäänud risu. Foto: Tõnu Veldre

Ühel tormisel jaanuaripäeval kukkus Kuressaares Laurentiuse kiriku juures seisvale matuseautole puu, lõhkudes autot päris korralikult. Nüüdseks on selgunud, et loodusjõudude kõrval oli mängus ka inimese käsi.

“Ühe möödasõitnud auto juht haaras puu okstest kinni ja tiris puu tee pealt ära,” ütles juhtunut pealt näinud Reino, selgitades, et puu oli kukkunud risti üle tee ja õnnetul kombel oli auto alla jäänud. Üks sõidukijuht otsustas aga liiklust takistanud puu ise teelt eemaldada.
“Kuna puu oli risti üle matuseauto, siis ei olnud seda väga raske teha,” lisas Reino.

Saare matusebüroo juhi Helju Välissoni sõnul tegi aga omapäi tee liikluseks puhastanud autojuht karuteene just matusebüroole.
“Kui muidu oleks autol viga saanud vaid katus, siis nüüd tuleb remontida ka kapott,” ütles Välisson, kes ei osanud kolmapäeval veel öelda, palju autoremont täpselt maksma läheb. “Väga kahetsusväärne ja isekas tegu,” lisas ta.

Puu prantsatas Kuressaare Laurentiuse kiriku ees tühjalt seisnud matuseautole peale 4. jaanuaril, loetud hetked enne seda, kui matuselised kirikust välja tulema hakkasid.

Print Friendly, PDF & Email