Kuressaare Linnateater saab soojaks (3)

Eelmisel nädalal Kuressaare Linnateatris alanud remondi käigus saadi jälile ka probleemile, miks maja sooja ei pidanud. Üheksakümnendatel paigaldatud soojustus oli liialt õhuke ning tuuletõkkeplaate polnudki.

“Remont võeti ette sellepärast, et maja soojakadu oli enneolematult suur,” ütles Saarte Häälele Kuressaare Linnateatri direktori asetäitja Aarne Mägi.
Kuressaare linnateater sai maja soojustamiseks 23 953 eurot saastekvoodiraha. Mägi sõnul saab linnateater nüüd soojustatud ning siis on maja kütmisest edaspidi ka rohkem kasu.

Remonditöid teeb OÜ Arens Ehitustööd ning ettevõtte juhatuse esimehe Olari Aaviku sõnul saavad nad remondi valmis umbes märtsi keskpaigaks.
“Lisaks katuse ja lagede soojustamisele paigaldame pööningule ka puistevilla,” ütles Aavik, kinnitades, et pärast neid töid peab maja sooja kindlasti paremini. Aaviku hinnangul põhjustaski maja suured soojakaod just see, et ehitustööd olid omal ajal natuke kehvasti tehtud.

Kuressaare linnavalitsuse ehitusspetsialisti Rein Kallase sõnul võetakse Kuressaare Linnateatris lahti teise korruse kaldlaed ja kogu puitkarkass.
“Soojustatakse uuesti, kaetakse uuesti ja viimistletakse,” rääkis Kallas plaanis olevatest töödest.
Küsimusele, kas tegemist oli eelmise ehitaja praagiga, vastas Kallas, et seda kindlasti mitte. “Seina lahtivõtmisel selgus, et see töö, mis tehti tol ajal, ei vasta praegu kehtivatele normidele,” märkis Kallas, lisades, et seintele paigaldatud soojustuskiht oli 15 cm paksune, kuid toona kehtisid ka teistsugused nõudmised.

Kallase hinnangul oleneb kõik muidugi hoone konstruktsioonist, kuid praegu peab seinal olema soojustust vähemalt 20 cm ja lisaks tuuletõkkeplaat, mis samuti linnateatri seintelt seni puudus.
Aasta tagasi kiitis valitsus heaks Eesti kasutamata saastekvoodi müügi Jaapani konglomeraadile Sumitomo Corporation kogumahus 1,6 miljonit saastekvoodi ühikut.

106 väljavalitud objekti hulgas, mis energiasäästlikuks muudetakse, on Saare maakonnast Kuressaare haigla (kus kavandatud renoveerimistööd on ühed suuremahulisemad Eestis), Kuressaare Linnateater, Kärla põhikool ja Kärla spordihall, Pärsama lasteaed-hooldekodu ning Orissaare perearstikeskus.

Print Friendly, PDF & Email