Juhtkiri: Mis toimub Kallemäe koolis? (4)

Juhtkiri: Mis toimub Kallemäe koolis?

 

Kindlasti on haridusministril palju tegemist käsiloleva koolireformiga, kuid meie siin meretaguses väikeriigis ei saa leppida ministeeriumi ametnike käitumisega. Nimelt kirjutasime juba nädal tagasi, et lisaks Kallemäe kooli direktorile pandi lahkumisavaldust kirjutama ka bussijuht-töömees ja tehti seda põlastusväärsel kombel: kirjuta avaldus ja kui see ei kõlba, oleme valmis sulle valmistrükitud, meile sobiliku paberi koju kätte tooma.

Võib ju öelda, et igal ülemusel on õigus teha kaadrites muudatusi. Küll aga on selgusetud põhjused, miks kaks tublit meest päevapealt lahti said. Isegi lumelükkamisest keeldumine nõuab inimese lahtilaskmiseks tervet jada põhjendusi märkustest kuni käskkirjadeni välja.

On selge, et koolijuhi kt kaitseb ennast ja ministeerium püüab pead liiva alla peita. Kuid me ei saa leppida Kallemäe kooli pidaja lakooniliste vastustega, mis lükkavad kogu juhtunu kooli direktori kohusetäitja kaela, vaid tahame teada, miks säärased asjad sünnivad. Miks inimestel lastakse kirjutada riigiasutuses lahkumisavaldusi, miks spetsialisti asemele võetakse tööle küll tubli ja noor, aga teadmisteta inimene? Need on küsimused, millele me vastust saanud ei ole, küll aga ootame.

Print Friendly, PDF & Email