Kärla juubelihõnguline mälumäng on täies hoos (4)

Kärla juubelihõnguline mälumäng on täies hoos

PEAKOHTUNIK TOIVO VAIK: "Julgen öelda, et Kärla mälumängurite tase on kaugelt üle Eesti keskmise." Foto:
Tõnu Veldre

Kuna Kärla valla taastamisest möödub tänavu 20 aastat ja praeguse koolimaja ehitamisest 100, siis otsustati pika traditsiooniga mälumäng seekord korraldada viievooruse turniirina. Kolm neist on tänaseks juba seljataga.

Mälumängust võtab osa kaheksa võistkonda. Küsimused koostab ja peakohtunik on Kärla endine vallavanem Toivo Vaik. Abilistena on ta kaasanud Lümanda põhikooli õpetaja ja mitme seltsi eestvedaja Urve Vakkeri ning laulja Ivo Linna. Nende koostatud küsimused saavad esitamisel eraldi ära märgitud.

Turniiri viib läbi ja peab arvestust Kärla kultuurijuht Virge Varilepp koos abilise Paul-Mark Pihliga. Virge Varilepa sõnul sai Kärla mälumängu traditsioon alguse 2002. aastal, valla sünnipäeval.
“Eelkõige oli mõte tuua valla allasutused ja vallas tegutsevad ettevõtted oma ruumidest välja, et inimesed saaksid omavahel kokku ja tuttavamaks,” rääkis Virge Varilepp, lisades, et traditsioonilised osalejad on naistantsurühm Kadaka Mari, spordihoone, vallamaja ja põhikooli rahvas.

Viimastel aastatel on liitunud võistkondi küladest – Käeslast, Kõrkkülast, Paeverest. Veel on tore võistkond nimega Kuues, mille koosseisu kuuluvad Sõmera hooldekodu 6. maja töötajad. Tõsi, sel aastal nemad ei osale. Küll on aga mälumängus alati kaasa löönud külakoori võistkond.

Loe pikemalt laupäevasest Saarte Häälest.
Telli Saarte Hääl siit.

Print Friendly, PDF & Email