Roolijoodik veedab nädalavahetused arestimajas (6)

Autoroolist purjuspäi tabatud 27-aastasel Marekil tuleb kaks kuud järjest esmaspäeva hommikuti tööle minna arestimajast ja töönädala lõpus taas politseimajja naasta.

Politsei tabas Mareki 2010. aasta 23. mail Tallinnas Nõmmel. Mees juhtis Pärnu maanteel autot, omamata juhtimisõigust, tal ei olnud ka auto dokumente ega volitust ning tema väljahingatavas õhus oli alkoholi üle lubatud piirmäära. Karistuseks määrati 881,98 euro suurune rahatrahv (toona 13 800 krooni), mida Marek ei tasunud.

Raha ei saanud süüdlaselt kätte ka kohtutäitur, kuna Marekil puudusid sissetulek ja vara, millele trahvi sissenõudmine pöörata.
Selle aasta alguses määras kohus, et karistuseks määratud rahatrahv tuleb asendada 23-päevase arestiga. Marek esitas kohtule taotluse lubada tal karistust kanda ositi, väljaspool tööaega, kuna töö kaotamisel jääksid tema ülalpeetavad ilma elatusallikast.

Kohus otsustaski, et Marekil on võimalik kanda oma karistust nädalavahetustel, seega tuleb tal alates veebruarist igal laupäevahommikul kell 9 arestimajja minna ning sealt esmaspäeva hommikul tööle minna, seda kuni arestiaja täieliku äraistumiseni.

Print Friendly, PDF & Email