Külli Lindaud tunnustati saarluse edendamise eest (6)

Külli Lindaud tunnustati saarluse edendamise eest

TEEB TÖÖD SÜDAMEGA: “See soojendab südant, et lapsed on mind niimoodi omaks võtnud ja hoiavad,” kinnitab Külli Lindau. Foto: Tõnu Veldre

Vabariiklikul konkursil “Eestimaa õpib ja tänab” pälvis ainsana Saaremaalt tänavu tänukirja Lümanda põhikooli algklassi- ja käsitööõpetaja Külli Lindau.

“See oli täielik üllatus,” lausus Lümanda kooli kõige staažikam õpetaja, 42 aastat õpetajana töötanud Külli Lindau Saarte Häälele.
Ta lisas, et see oli tema jaoks väga meeldiv, et kooli juhtkond leidis võimaluse märgata ja tunnustada. Küsimusele, mis teeb õpetajatöö meeldivaks, vastas ta, et see on suur positiivne emotsioon, mida koolist saab.

“Seda ei vaheta mitte millegi vastu. Kui seda hakkab väheks jääma või muutud ise kuivaks, tuleb hakata ise elu lõbusamaks tegema,” kinnitas Lindau särasilmi.
Hinnatud õpetaja ütles, et koos klasside väiksemaks jäämisega muutub olemine seal lähedasemaks ja perekondlikumaks. Ta meenutas üht toredat juhtumit, kui salajuttu rääkida tahtnud pisike tüdruk talle sülle ronis.
“See soojendab südant, et lapsed on mind niimoodi omaks võtnud ja hoiavad,” märkis ta.

Külli Lindau esitasid konkursile kooli direktor Liia Raun ja õppealajuhataja Kairit Kiisla.
“Külli Lindau on läbi aastate olnud ustav saarluse ja rahvakultuuri arendaja. Lastega töötades on Külli alati väärtustanud rahvakultuuri ja sidunud selle oskuslikult õppetööga. Kandidaat väärib esiletõstmist pärandkultuuri ja saarluse, seega ka eestluse alalhoidja ja eeskujuna,” seisis saadetud iseloomustuses.

Külli Lindau pälvis tänukirja kategoorias “Eestimaa ja Kodanikutunde auhind 2011”. Tänuüritus toimus eelmisel reedel Tallinnas, lauluväljaku klaassaalis.

Print Friendly, PDF & Email