AUTORALLI MM: Tänak andis veidi järele

Autoralli MM-sarja esimese ralli kolmandal päeval jätkavad võistlust ka Ott Tänak-Kuldar Sikk.

13. KIIRUSKATSE
Päeva viimasel sai Tänak tänase päeva kehvima koha. Veidi vähem kui 30 kilomeetrise katse lõpetas saarlane 9. kohaga. Kaotust katse võitnud Hirvonenile kogunes 29,8 sekundit. Vahe suurenes ka Campanaga, kellest Tänak jäi temast kuue ja poole sekundi kaugusele. See tähendab, et päeva üldarvestuses kaheksandal kohal lõpetanud Tänak kaotab nüüd seitsmendal olevale Campanale juba pea minuti. Rallit juhib jätkuvalt Sebastien Loeb.
Päeva viimase katse ebaõnnestumise võttis Tänak enda kanda: “Rada oli korralikult kuiv, kuid tegime kummivaliku lähtudes vihmast. Minu viga.”

Tänaku kommentaar peale kolmanda päeva esimest poolt M-Sport vahendusel: “Hommik oli tõeliselt ettearvamatu. Esimesel katsel oli kummivalik hea, kuid teisel katsel kaotasime liialt palju aega. Seega ei teinud me kummide osas õiget valikut.
Sadas paduvihma, kohati oli lund, palju musta jääd ja härmatist. Viimased neli kilomeetrit oli ainult jää ja lumi. Katse (12) lõpus oli kõva udu, et nähtavus oli vaid 20 meetrit.
Saame näha mida ilm meile õhtupoolikuks pakub ja siis otsustame oma edasised valikud.”

12. KIIRUSKATSE
Teinud kolmanda päeva avakatsel hea sõidu, kukuti järgmisel katsel üldarvestuses taas kaheksandaks ning vahe eessõitjatega rebenes kõvasti suuremaks.
12. kiiruskatse lõpetas Tänak kaheksandana, vahe võitja Mikko Hirvoneniga (Citröen) oli 1.26. Vahe kärises ka lähima konkurendi Pierre Campanaga, kes oli katsel kolmas ja edestas Tänakut minuti ja üheksa sekundiga.
“See katse oli tõeliselt keeruline, ma pole kunagi midagi sellist tundnud,” ütles Tänak finišis viidates ilmaoludele mis tähendasid jäist teed ja paduvihma. Samas märkis ta, et kogemused tulevad vaid kasuks.
Üldarvestuses juhib jätkuvalt Loeb, kes on Sordo ees kasvatanud edu juba 2 minutiliseks. Tänak lasi 12. katsega endast taas mööda Campana ning mõneteist sekundiline edu sulas 56 sekundiliseks kaotuseks.Üldliidrile kaotab Tänak üle 8 minuti. Kolmanda päeva viimane, pea 30 km pikkune katse saab stardi Eesti aja järgi kell 16:11.

11. KIIRUSKATSE
Monte Carlo ralli kolmanda päeva esimesel kiiruskatsel võttis Ott Tänak eile antud lubadusest, sõita kiiremini, kohe kinni ja alustas päeva kiiruskatse 4. kohaga. 23.28 km pikkusel katsel kaotas Ott Tänak kiiruskatse võitjale Petter Solbergile 11,2 sekundit. Fordi meeskond oli esimesel katsel üleüldse hea minekuga. Koguni neli esimest kohta kuulus neile. Solbergile järgnesid Delecour, Novikov ja Tänak. Saarlase järgi tulid vastavalt 2 ja 5 sekundi kaugusel Sordo (Mini) ja ralli üldliider Loeb (Citröen).
Oma lähimat konkurenti Pierre Campanad edestas Tänak 26,6 sekundiga. See tähendab, et Tänak möödus omakorda üldarvestuses Campanast ja vahe on nüüd 7. kohal asuva Tänaku ja 8. kohal oleva prantslase vahel pea 16 sekundit.
Kõik finišeerunud räägivad raskekt kummivalikust, millega Ford kõige paremini täkkesse pani.
2.PÄEVA KOKKUVÕTE
Ott Tänaku esinemine võeti kokku tema meeskonna M-Sport pressiteates. Meeskonna sõnul jätkas Tänak teisel päeval tasakaalukat sõitu. Tänaku sõnul ei keskendunud ta ralli nii varajases faasis konkurentide aegadele vaid püüdis anda endast parima ja koguda väärtuslike kogemusi. ”Mida kindlasti on vaja selleks, et tulevikus Monte Carlo võita,” kirjutatakse pressiteates.
Tänaku enda kommentaar kõlas päevale: ”Kaotasime viimasel katsel rohkem kui 10 sekundit. Auto on hea ja tegime paar head kummivalikut õhtupoolikul. Kolmanda päeva katsed on teisest päevast täiesti erinevad, seega tuleb leida autole õige seadistus. Ma olen kindel, et ma suudaks sõita kiiremin, aga meil tuleb ralli lõpetada,” ütles Tänak meeskonna vahendusel.
10. KIIRUSKATSE
Monte Carlo ralli senine suurim apsakas juhtus Tänakul teise päeva viimasel katsel, kui Tänaku Ford Fiesta RS WRC mootor stardis välja suri ja taaskäivitamine röövis väärtuslikke sekundeid.
Katse lõpetas Tänak 9. kohal. Kaotust võitja Loebile kogunes 50, sekundit. Eelmise katsega üldarvestuses prantslasest Pierre Campanast möödunud Tänak pidi tunnistama 19,1 sekundilist hävimist põhikonkurendile.
Üldarvestuses jätkab Tänak siiski 8. kohal, kuna kuuendalt kohalt katkestas Škodal sõitev Sebastien Ogier. Saarlasest möödunud Campanale kaotab Tänak 11 sekundit ja üldliider Loebile 7 minutit.
Tänak ütles teise päeva lõppedes, et homme proovitakse sõita kiiremini.
9. KIIRUSKATSE
Teise päeva eelviimasel katsel sõitis Ott Tänak välja senise parima koha rallil ning tõusis üldarvestuses 8. kohale.
25,22 km pikkusel katsel kaotas Tänak kiiruskatse võitjale Loebile 17,8 sekundit ja oli finišis kuuendal kohal.
“Katse oli keeruline, kohati mudane, võttis auto libisemisse,” kommenteeris Tänak katset ise.
Hea sõit tõstis Tänaku koha võrra kõrgemale ka üldarvestuses. Nüüd asub ta 8. kohal. Edu Pierre Campana ees on 8,1 sekundit. Vaikselt läheneb ka 7. kohal sõitev Francois Delecour, kellega on vahe vähenenud 1 minuti ja 14 sekundini. Ralli üldliider on jätkuvalt Sebastien Loeb.
Päeva viimane katse saab stardi kell 17:54.
8.KIIRUSKATSE
Tänak ei andnud kiiruses tagasi ka päeva teise poole esimesel kiiruskatsel. Saarlane lõpetas 19 km pikkuse katse 7. kohaga. Kaotust katse võitnud Dani Sordole 16 sekundit. Tänaku ees lõpetas 4,3 sekundilise paremusega Pierre Campana, kes suurendas seega vahemaad ka üldarvestuses. Tänak ise tunnistas finišis, et sõit õnnestus etemini kui hommikul. “Olin kiirem ja parem,” ütles Tänak ja lisas, et selle tingis puhtamad ja kiiremad teeolud.
Üldarvestuses jätkab Tänak 9. kohal. Vahe Campanaga on nüüd 6,9 sekundit. Lähim jälitaja Matthew Wilson on 4 minuti kaugusel.
Järgmine kiiruskatse algab kell 16:31.
7.KIIRUSKATSE
Monte Carlo teise päeva senise parima esituse tegi Tänak 7. katsel. Tänak-Sikk finišeerusid 7. kohal. Kaotust katse võitnud Loebile kogunes 21,66 km kohta 20,2 sekundit. Sealjuures edestas Tänak üldkokkuvõttes tema ees asuvat Pierre Campanad 1,1 sekundiga ning meeskonnakaaslast (üldarvestuses 7.) Francois Delecouri 7,7 sekundiga.
Tänak kommenteeris finisis, et võrreldes eilse päevaga on kiiruskatsed väga erinevad. “Jätkuvalt ettearvamatud ja keerulised,” ütles saarlane. “On väga raske, olud on petlikud. Tuleb olla hoolikas ja püüda oma koht säilitada.”
Üldarvestuses jätkab Tänak 9. kohal. Vahe Campanaga vähenes 4,2 sekundi peale. Üldliider Loebile kaotavad Tänak-Sikk 5.35,8.
Päeva teise poole kolm katset saavad alguse Eesti aja järgi kell 15.50 kui uuesti läbitakse kõik täna sõidetud kiiruskatsed.
6.KIIRUSKATSE
Päeva teisel kiiruskatsel jätkas Tänak 9. kohtade rida. Katsel 9. olnud Tänak-Sikk kaotasid võitjale D.Sordole (Mini) 25,22 km pikkusel katsel 38,7 sekundit.
Tänaku kommentaar finišis oli: “Kõik on korras, muresid pole, tee on kohati jäine”. Tänak suutis 0,1 sekundiga edestada ka üldkokkuvõttes viie sekundiga tema ees olevat Pierre Campanad (Mini).
Üldkokkuvõttes on Tänak jätkuvalt 9ndal kohal.
Kaotust liider Loebile 5.15,6.
Ralli järgmine katse saab stardi kell 12:37.

5.KIIRUSKATSE
Ralli viiendal kiiruskatsel jätkas avapäeva 9. kohal lõpetanud Tänak sama kohaga ka kiiruskatsel. Ligi 20 km pikkuse katse võitis Sebastien Loeb, Tänak kaotas 23,3 sekundit.
Esimese katse finišis ütles Tänak portaali www.best-of-rallylive.com vahendusel: “Kõik on enam-vähem. rada on niiske ja libe.”
Üldkokkuvõttes asub Tänak peale viite katset samuti 9. kohal. Üldliider Sebastien Loebile kaotab ta 4.37,3.