Keskerakond sattus uude skandaali (5)

Peaminister Andrus Ansip peab äärmiselt taunimisväärseks Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juhi Hannes Rummi väljatrükitud e-kirjade asumist Keskerakonna käes.

Ansip ütles BNS-ile, et sõnumite saladus on kaitstud Euroopa inimõiguste konventsiooniga ja sõnumite saladust kaitseb ka Eesti põhiseadus.
“Ilma privaatsuseta pole vabadust. Sõnumivabaduse rikkumine on ränk isikuvabaduse rikkumine, mis õõnestab meie ühiskonna ja riigikorralduse aluseid, ja ma pean seda äärmiselt taunimisväärseks,” lausus Ansip.
Ta märkis, et neil, kes ei austa põhiseadust, ei tohiks olla kohta Eesti poliitikas. “On piirid, millest poliitilises võitluses üle ei astuta,” sõnas peaminister.

Postimees kirjutas kolmapäeval, et kaitsepolitsei töötajad leidsid Keskerakonna peasekretäri ja riigikogu liikme Priit Toobali kodu ja parteikontori töökohta läbi otsides üle 400 lehekülje väljatrükitud elektroonilist kirjavahetust, mis kuulub Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juhile Hannes Rummile ja mis ei tohiks kuidagi olla Keskerakonna või Toobali käsutuses.

Hannes Rummi sõnul ei tea ta, kuidas tema e-kirjad väljatrükituna Keskerakonna kontorisse sattusid ning selle selgitab välja uurimine.
Endine SDE liige, eelmisest aastast Keskerakonda kuuluv Ivor Onksion teatas, et tema kätte sattusid Postimehes kirjeldatud materjalid ajal, mil ta töötas Jaak Juske nõunikuna, vahendas Keskerakond BNS-ile.

“Selles Onksioni avalduses pole mitte ühtegi sõna tõtt, kõik on vale ja alatu laim,” ütles Onksioni jutu peale Tallinna linnavolikogu aseesimees, sotsiaaldemokraat Jaak Juske. “Vabandust väljenduse pärast, aga Toobal on praegu suures pasas ja nii nad otsisid ja lõpuks leidsid ühe jobu, keda tanki lükata.”

Print Friendly, PDF & Email