Saaremaa volleneiud on Eesti tipus

VÕIDUKAD NEIUD: Esimeses reas vasakult Johanna Raamat, Liisel Nelis, Tiina Soots, Stella-Liisa Lõhmus, Gerli Gull. Tagumises reas vasakult Janet Lõbus, Cristin Lepp, Lili Võrk, Kristel Põld, Jane Treima, treener Ene Kask. Foto: volley.ee

Saaremaa võrkpalli edulugu jätkub. Viimatise võidu tõid koju spordikooli U-18 neiud, kes võidutsesid Eesti võrkpalliföderatsiooni karikavõistlusel. Kogu turniiri peale kaotati vaid üks geim.

“See oli pühapäevahommikune uni,” naeris treener Ene Kask ainsat geimikaotust selgitades. Võrus mängitud turniiri ainus geimikaotus tuli vastu võtta Kohila VK-lt. Nii Tallinna Täht, Võru SK, Pärnu SK kui ka Viljandi SK võideti kuivalt ehk siis tulemusega 3 : 0.
Kask tõstis eriti esile mängu Viljandiga. “See oli mäng, kus mul pole kellelegi midagi ette heita. Mäng tuli välja nagu õpikus,” kiitis Ene Kask. Vaatamata vastaste nulli peale jätmisele tulid tema sõnul mõnes mängus geimilõpud ka punkt-punktilt saarlastele.

Tüdrukute treener nentis, et võit suure üllatusena ehk ei tulnud, sest Eesti karikavõistlustel oldi kolmandad. “Lootsime esikolmikus olla,” ütles treener. Tookord ei mänginud võistkonna üks liidritest Liisel Nelis, kes nüüd tunnistati võistkonna parimaks. Tookord kaotati Võrule ja Viljandile, kellest nüüd jagu saadi.
“Saime oma pallingu vastuvõtu kenasti käima ja sidemängija tõstis ka korralikult. Rünnakujõudu oli meil veidi rohkem,” analüüsis Kask turniiri lõpptulemust.

Selgituseks nii palju, et tütarlastel on aasta jooksul kolm tiitlivõistlust: Eesti karikavõistlused, Eesti võrkpalliföderatsiooni karikavõistlused ja Eesti meistrivõistlused. Treeneri sõnul neil sisulist vahet ei ole, kuna mängivad ikka ühed ja samad võistkonnad.
Ene Kask lisas, et ka vanuseaste madalamal oldi Eestis eesotsas. Võideti nimelt ära Eesti karikavõistlused. “Viimased neli aastat oleme olnud ikka esikolmikus,” ütles ta, et kuigi leheveergudel on rohkem näha poiste võistkondade tulemusi, ei jää ka neiud neile alla. “Võib-olla me pole osanud ennast nii palju näidata või endast rääkida,” ütles treener.

Kartust, et võidukas naiskond tulevikus laiali läheks, veel ei ole, kuna ühes vanuseklassis saab veel osaleda.
Samal ajal toimus Põltsamaal ka poiste võrkpallivõistlus, kus osales kaks saarlaste võistkonda. Kuressaare vanalinna kooli poisid said turniiril neljanda ja Saaremaa spordikooli noormehed viienda koha kuue meeskonna seas.