Mees sai töölt suusad, sest keeldus lumelükkamisest (31)

12. jaanuarist ametist priiks saanud Kallemäe kooli bussijuht-töömees Valter Laipaik istub kodus ja mõtleb, mis juhtus, et ta enam ametisse ei sobinud.

“Direktor helistas ja ütles, et kirjutagu ma lahkumisavaldus,” rääkis Laipaik, kelle sõnul läks uue koolijuhiga ütlemiseks siis, kui tal kästi lund lükkama hakata. Mees kirjutas seepeale lahkumisavalduse, sest on invaliidsusgrupi peal ja tema tervis sellist füüsilist tööd vastu ei pea. Ka ei ole Laipaiga sõnul lumelükkamine siiani tema tööülesannete hulka käinud.
Valter Laipaiga sõnul oleks ta nagunii ainult veel selle aasta töötanud ja siis koju jäänud. Et esimene avaldus, mille Laipaik kirjutas, kooli juhtkonnale ei sobinud, läinud õppeasutuse direktori kt koos majandusjuhataja ja ametiühingu usaldusisikuga Laipaiga koju.

Mehe väitel uue avaldusega, kuid kooli direktori kt Piret Kaminskas-Usteli sõnul läbirääkimisi pidama. “Ta nõudis koondamist, kuid meil ei ole seda kohta ju võimalik koosseisu tabelist maha võtta,” ütles koolijuht, lisades, et lumelükkamisest keeldumine oli tõenäoliselt viimane ajend lahkumisavalduse kirjutamiseks.

“Läksime läbirääkimistele ja püüdsime üheskoos leida kompromisslahendusi, pakkusime järelemõtlemisaega, lahkumist alles veebruarikuust,” tõi Kaminskas-Ustel välja bussijuhi juurde koju minemise põhjused. “Kuna tegemist oli tööajaga ning meest tööl ei olnud, leidsime ta oma kodust garaažist autode kallal nokitsemast,” märkis koolijuht.
Haridusministeeriumi avalike suhete osakonna konsultandi Asso Ladva sõnul on Kallemäe kooli direktori kt ministeeriumi asjade käigust informeerinud. Ministeeriumile teadaolevalt andis töötaja ise lahkumisavalduse, kuigi direktor koos majandusjuhatajaga (kes on bussijuhi otsene ülemus) ja ametiühingu usaldusisikuga püüdsid teda veenda oma ametis jätkama.

Print Friendly, PDF & Email