Mönus Villem on jälle avatud (31)

Mönus Villem on jälle avatud

UUS LETT: Mönusa Villemi teeninduslett pärast põhjalikku uuenduskuuri. Foto: Peeter Kukk

Kuressaares Tallinna tänaval asuv pubi Mönus Villem on läbinud põhjaliku uuenduskuuri. Laupäevast on pubi külastajatele taas avatud.

“Esiteks see oli vana maja, mis oli suhteliselt halvasti ehitatud, ja soojapidamine oli seal väga kehv. Teine asi oli see, et ta ei olnud välimuselt pubina üldse atraktiivne, “ põhjendas põhjaliku remondi vajalikkust Vana Villemi Kõrtsid OÜ juhatuse liige Aare Hallop.
Remondi käigus tehti hoonele uus fassaad ja täiesti uus sisekujundus. Samuti vahetati välja kogu mööbel ja hoone sai juurde teise korruse.
“Laopinnad läksid natuke suuremaks ning tootmis- ja abiruumide tingimusi sai ka natuke parandatud,” tähendas Hallop.

Uuenenud on ka pubi menüü, endistest roogadest ja suupistetest jäid alles vaid popu-laarsemad.
Mööbel ja fassaadi puitelemendid telliti mitmelt poolt detailidena ja pandi siis kohapeal kokku. Seda tegi Raamos Puit OÜ. Ehitustöid tegi Primus OÜ ja sisekujunduses kasutati Taavi Aunre abi.
Praegu on veel välja ehitamata pubi teine korrus. Projekti järgi tuleb sinna suur peosaal ja kümme numbrituba. Hallopi sõnul see, millal teist korrust ehitama hakatakse, päris selge veel ei ole.

“Me veel kaalume, kas ikka teeme nii, nagu projektis on, või tuleb veel paremaid mõtteid, aga ilmselt ikka alustame selle aastanumbri sees,” märkis ta.
Mönus Villem avati Kuressaares 20. augustil 2002.

Loe pikemalt teisipäeval ilmuvast ajakirjast Oma Kodu.

Print Friendly, PDF & Email