Isehakanud korravalvur mõisteti sundtööle (4)

Isehakanud 19-aastase korravalvuri suhtes lõpetati küll kriminaalmenetlus, kuid tal tuleb juhilubadeta sõitnud noormehe peksmise eest teha 50 tundi üldkasulikku tööd ja hüvitada kannatanule tekitatud varaline kahju.
Möödunud aasta 25. septembri õhtul märkas 19-aastane noormees Kuressaare linnas Kihelkonna maanteel sõitmas 24-aastast meest, kel puudus juhtimisõigus.

Selle asemel, et politseid seaduserikkujast teavitada, asus noormees autot jälitama. Lubadeta juht põgenes jälitaja eest oma koduhoovi, jättis auto seisma, lukustas uksed ja jäi autosse istuma.
Kohale jõudnud isehakanud korravalvur purustas auto juhipoolse küljeklaasi ja üritas meest autost välja tõmmata. Noormees peksis kannatanut rusikatega pähe ning lõhkus tekkinud rüseluse käigus ära tema jope ja T-särgi. Haiglas tuvastati kannatanul pea ja kaela pindmised hulgivigastused.

Kuriteos kahtlustatud noormees on varem kriminaalkorras karistamata, ta oli nõus hüvitama kannatanule tekitatud kahju ning tegema 50 tundi üldkasulikku tööd. Seega otsustas prokuratuur, et kahtlustatava süü ei ole suur ja kriminaalmenetluse jätkamiseks puudub avalik menetlushuvi.

Print Friendly, PDF & Email