Noored laagerdasid Tehumardil

Noored laagerdasid Tehumardil

SÕNUMEID SAATMAS: Markus, Mart, Mehis ja Kert-Oswald oma võistkondadele “sõnumeid” saatmas. Foto: Ilme Õunapuu

Tehumardi puhkekeskusse kogunes eelmisel nädalal 16 noort, et võtta viimast talvisest koolivaheajast.

Sarnaseid laagreid on noortele korraldatud viis aastat. Laagrid on noorte hulgas väga populaarsed ja laagrisse soovijaid on alati rohkem kui kohti. Välja on kujunenud reegel “kes ees, see sees”.

Laager kestis kolm päeva ja oli noorte tungival nõudmisel koos ööbimisega. Tehumardi puhkekeskuses on selleks igati sobivad tingimused.
Laager algas traditsiooniliselt kodukorra koostamisega, millega noored ise suurepäraselt hakkama said. Seejärel jätkati tutvumis- ja meeskonnamängudega, et noored omavahel ja laagrioludega kiiremini kohaneksid.

Teisel päeval tutvusid noored metsas ellujäämiseks vajalike oskustega, millele järgnes paarikilomeetrine retk metsa ja mere äärde. Koolituse käigus oli võimalus näha oma silmaga näidiseid lahingutegevusest mahajäänud lõhkekehadest ning saada juhiseid, kuidas käituda sellise asja leidmisel. Noored said pärast retke oma värskelt omandatud teadmisi proovile panna viktoriinis. Õhtu lõpetas põnev orienteerumismäng laagri pimedal territooriumil.

Kolmandal päeval said noored teada, kuidas käituda ohutult veekogude ääres. Laagri finaal oli Rüütli veekeskuse külastamine, kus oli võimalik õpitut vetelpäästevahendeid kasutades ka praktikas järele proovida.

Eimar Täht
talvelaagri kasvataja

Print Friendly, PDF & Email