Merepäevad ja merenädal kuulutati aasta mereliseks teoks (1)

Merepäevad ja merenädal kuulutati aasta mereliseks teoks

MERENÄDAL MERELISEKS TEOKS: Salava juhatuse esimees Urve Vakker kuulutas reede õhtul Marta-Lovise külalistemajas maakonna 2011. aasta mereliseks teoks 15. Kuressaare merepäevad ja 2. Saaremaa merenädala. Foto: Aare Laine

Reede õhtul kuulutas merekultuuriseltsi Salava eestvedaja Urve Vakker Kipil Marta-Lovise külalistemajas toimunud Salava ja Saaremaa merekultuuri seltsi ühisel uusaastapeol Saare maakonna 2011. aasta mereliseks teoks 15. Kuressaare merepäevad ja 2. Saaremaa merenädala.

Urve Vakkeri sõnul on Kuressaare merepäevadel suur osa selles, et nii saarlased kui ka Saaremaa suvekülalised on merega rohkem sina peale saanud. Paaril viimasel aastal on merepäevad oma haaret laiendanud. Üha enam on üle maakonna populaarsust võitnud mitmes paigas toimuvad kontserdid, võistlused, näitused, kohtumised meremeestega, üldse meretemaatikaga seonduvad sündmused.

Kuressaare merepäevade ja Saaremaa merenädala korraldajaid tänab ja tunnustab Salava merekultuuri seltsi juhtkond 20. jaanuari pärastlõunal kell 16.30 Kihelkonna rahvamajas. Kohale oodatakse ka Muhu ja Orissaare kandi inimesi, kes merenädala ladusale teokssaamisele oma õla alla panid.
Neli aastat tagasi kuulutas Salava esimeseks aasta mereliseks teoks Salme muinaslaevaleiu, teisena tunnustati Muhu Lõunaranna sadama rajajaid ning mullu avaldati tänu Saaremaa Laevakompaniile uute parvlaevade (uus kvaliteet reisijate teenindamisel väinaliikluses) liinile toomise eest.

Nii Urve Vakker kui ka Saaremaa merekultuuri seltsi esimees Rein Sepp hindasid aastat mereliste tegude poolest kordaläinuks. Salaval täitus mullu 24. juulil 15. tegevusaasta. SMK sai kadripäeval 18 aastat vanaks. Ühiseid ettevõtmisi oli palju. Neist värvikamana jäi osalejaile meelde ülemerereis Soome – mulluse kultuuripealinna Turu, Naantali ja Uusikaupunki meremaagiast osa saamine. Turus said saarlased näha The Culture 2011 Tall Ship Regattal seilanud aluseid, ka mõne pardale minna ja jälgida suure rahvusvahelise purjetamisvõistluse lõputseremooniat.

Kumbki selts tegi eraldi reisi Muhu saarele Koguvasse, jälgimaks uisu ehitamist. Rein Sepa sõnul sai möödunud aastal väikese tagasilöögi kunagise Kuressaare merekooli õppejõu, Eesti Vabariigi hilisema maineka poliitiku Ants Piibu büsti kavandamise idee linnateatri ruumides. “Ajame asja edasi ja loodetavasti avaneb meil ikkagi võimalus Ants Piibu büst teatrimajas avada,” andis Rein Sepp lootust.

Saarlastest merekultuurihuvilised kavatsevad selle aasta mais külastada Tallinna meremuuseumi Lennusadamat ja suve teises pooles Leedu merelisi paiku.
Traditsiooni kohaselt korraldab SMK merenädalal ajalookonverentsi. Mõlemal seltsil jagub ettevõtmisi pea igasse kuusse.

Print Friendly, PDF & Email