Juhtkiri: Merelised teod au sisse

Juhtkiri: Merelised teod au sisse

 

Aastasadu on saarlased merd kündnud ja laevu ehitanud. Kuulsatest meresõitjaist-kaptenitest räägitakse legende. Laeva- ja paadiehitajad on ajast aega oma teadmisi ja kogemusi edasi andnud tulevastele põlvedele.

Kas oskame ka nüüdisajal väärtustada merelisi tegusid, ajal, mil terves Eesti vabariigis pole merenduspoliitika õiget hoogu sisse saanud? Vaatamata tuntud merendustegelaste ja mõne poliitiku 2009. aasta augustis riigikogule tehtud ühispöördumisele, kus selgitati, et peale üldsõnaliste lubaduste pole Eestis merenduse heaks midagi tehtud, ei saa me siiani juttu teha merenduse edusammudest suures plaanis.

Õnneks on altpoolt tulev initsiatiiv merenduses oma koha leidnud. Merekultuuriselts Salava tunnustab juba neljandat aastat järjest Saaremaa merelist tegu. 15. Kuressaare merepäevad ja 2. Saaremaa merenädal olid need, mis 2011. aastal esitatud seitsme nominendi seas teised üles kaalusid. Õnne merepäevade ja merenädala korraldajaile! Au ja kiitus Salavale!

Nüüdseks on Saaremaa merelisi tegusid neli, varasemast ajast siis Salme muinaslaevaleid, Muhu Lõunaranna sadama rekonstrueerimine ja Saaremaa Laevakompanii uued parvlaevad.

Print Friendly, PDF & Email