Keskkonnaamet paneb Harilaiu tõkkepuule uue luku (16)

Keskkonnaamet paneb Harilaiu poolsaare parkla tõkkepuule uue luku, et piirata Harilaiul liiklemist mootorsõidukitega.

Liikluse reguleerimiseks valmis keskkonnaametil äsja Vilsandi rahvuspargis asuva Harilaiu tee tõkkepuuga sulgemise ja võtme kasutuskorra kehtestamise korralduse eelnõu.

Praeguseks välja kujunenud liikluskorralduse kohaselt ei tohi rahvuspargi tavakülastaja mootorsõidukiga Harilaiu parkla tõkkepuust edasi sõita, kuid samas pole kusagil kirjas, kellele tõkkepuud avada tohib. Eelnõu kohaselt saavad tõkkepuu ülestõstmiseks võtme keskkonnaamet, RMK, päästeamet, Kihelkonna vallavalitsus ja keskkonnainspektsioon.
Keskkonnaameti Hiiu-Lääne-Saare regiooni looduskaitse juhtivspetsialist Marju Erit ütles, et kuuldavasti on praegusest võtmest tehtud koopiaid ning poolsaarele on lastud liiklusvahendeid, mis seal sõita ei tohiks.

Keskkonnaameti eesmärk on muuta Harilaiule sissepääsu reeglid rangemaks. “Kui on tõesti suuremad laiemale avalikkusele mõeldud üritused, siis on võimalik tõkkepuu üles tõsta. Kui aga mõni turismifirma tahab inimesi sinna ekskursioonile saata, siis võtit ei anta,” selgitas Erit.
Tulevikus tahab keskkonnaamet Harilaiu tõkkepuu aga hoopiski likvideerida ning panna üles turvakaamera, tuvastamaks liikumiskeelu rikkujaid. Samuti on keskkonnaametil kavas Harilaiu autoparklat laiendada.

Print Friendly, PDF & Email