Kaarma tõmbas transpordi koomale (4)

Viimase kahe aasta jooksul enam kui poole võrra oma autoparki vähendanud ja ametnikele erasõidud tasuliseks muutnud Kaarma vallavalitsus peab kokkuhoidu transpordis märkimisväärseks.

Näiteks 2009. aastal kulus vallal kütusele 11 kuuga 36 000 eurot, 2011. aasta samal perioodil aga 24 500 eurot, ütles Kaarma vallavanem Margus Mägi. “Kui lisada, et sõidukeid on vaja kaks korda vähem kindlustada ja remontida, on tulemus muljetavaldav.”

Kahe aasta jooksul müüs vallavalitsus maha kuus sõiduautot ja kaks koolibussi, sest koolilapsi on vallas vähemaks jäänud ja osa koolibussiliine ühitati maakonnaliinidega.
“Koolidirektorite ja lasteaiajuhatajate ning veel mõne ametniku ametiautod müüsime kõik maha, kuna nende sõidud olid nii väikesed,” ütles Margus Mägi. “Pole mõtet pidada autot, mis sõidab aastas 5000 või 10 000 kilomeetrit.”

Praegu on vallavalitsusel ja allasutustel kokku seitse liiklusvahendit. 2011. aasta 11 kuuga laekus valla töötajatelt ametiauto erasõitudeks kasutamise eest 550,32 eurot, aasta varem oli see summa poole suurem.
Erasõitude eest tuli maksta ka varem, aga kuna uus kord nägi ette, et autot tuleb hoida vallamaja garaažis, mitte kasutaja kodus, siis muutus ametiautoga kodus käimine erasõiduks ja tasuliseks. Sõltuvalt auto vanusest ja mootori mahust maksab ühe kilomeeteri läbimine 0,3–0,4 eurot.

Print Friendly, PDF & Email